Senioři při pohodovém pochodu poznají zázemí dopravního podniku i nové přátele

P1050663_03.JPG

Neustále v obraze udržují strážníci Preventivně informačního oddělení absolventy svého vzdělávacího projektu Senior akademie. Připravili pro ně na pátek 22. srpna takzvaný „letní branně vzdělávací seminář“, který senioři už několik let s oblibou přezdívají jako pohodový pochodový den. Tentokrát při něm díky vstřícnosti Dopravního podniku města Brna poznají jeho vozovny, technické zázemí i vybavení.

O půl deváté dopoledne se přibližně dvě stovky absolventů sejdou před kavárnou Bohéma u Janáčkova divadla, odkud je do čtyř směrů rozvezou přistavené autobusy. Zamíří do areálu lodní dopravy u Brněnské přehrady a vozoven ve Slatině, Medlánkách a Komíně. Skupinek posluchačů se v každé ze zastávek ujme odborník z řad DPMB, který jim poodhalí skutečnosti, které běžně cestujícím zůstávají skryty právě za branami a vraty vozoven. Poskytne jim také fundovaný výklad a pozornost důchodců na závěr ověří kontrolní otázkou týkající se některé ze zmíněných zajímavostí či historických perliček.

Zhruba čtyřhodinové putování po stanovištích není pro absolventy Senior akademie jen výletem, ale také vítanou možností navazovat navzájem nové kontakty a získávat od strážníků městské policie čerstvé informace z oblasti osobní bezpečnosti a účinného předcházení trestné činnosti. Účastníci, kteří jsou zvyklí předávat informace mezi své příbuzné a známé, s sebou každoročně berou i vnoučata a preventivní efekt se tak násobí a přenáší i mezi ty nejmenší.

Tematické zaměření semináře se mění rok od roku. V minulých letech se strážníci dotkli problematiky osobních dokladů, starožitností a jejich oceňování, ochrany památek či zabezpečení bytů a domů. V loňském roce účastníci na vlastní oči viděli například ukázky práce policejních koní.

Praktické informace mohli senioři předat svým blízkým i v minulých letech. Přímo se k tomu nabízela témata jako výbava jízdního kola, první pomoc nebo dobrovolnictví v nestátních neziskových organizacích. Absolventi se dozvěděli i poutavé informace o využití a výcviku asistenčních psů, předloni se mluvilo o důležité a někdy bohužel trochu opomíjené tematice ochrany obyvatelstva. (jag)

Vytvořeno 21.8.2014 10:17:00 | přečteno 28x | ernest
load