Po celý první školní týden ochrání strážníci děti na přechodech

prechod-bystrc_03.jpg

Více než stovka brněnských strážníků se prostřídá v průběhu prvního poprázdninového týdne na přechodech pro chodce u základních škol. Budou dávat pozor na bezpečnost dětí, které se v pondělí 1. září vracejí do lavic. Přestože hlídky městské policie dohlížejí u vytipovaných škol každý vyučovací den, na začátku školního roku obsadí jednorázově stanoviště hned u čtyř desítek škol.

V první školní den se totiž snoubí dohromady hned několik rizikových faktorů. Řidiči ještě nejsou zvyklí na čilý ruch v okolí škol, žáci jsou po prázdninách rozdovádění a nepozorní a náhle narůstá provoz individuální i hromadné dopravy.

Strážníci dopravně-bezpečnostní opatření již tradičně organizují ve spolupráci se státními policisty. Množství přechodů a rizikových míst, na které hlídky městské policie dohlédnou, je ještě podstatně vyšší než uvedené množství čtyřiceti škol. U některých zařízení budou strážníci hned na několika stanovištích.

Chystají se usměrňovat dopravu, zastavovat vozidla a kontrolovat, zda řidiči dodržují dopravní předpisy. Hlídky se zaměří na začátek vyučování a po dohodě s vedením škol i na časy, kdy budou nejmenší děti školu opouštět.

Opatření potrvá celý týden. Pravidelné i namátkové kontroly, které strážníci provádějí každý školní den na celém území města, na něj plynule navážou. (jag)

Vytvořeno 26.8.2014 13:12:00 | přečteno 34x | ernest
load