Strážníci obohatí program na Brněnských dnech bez úrazů

BDBU_baner_2015.jpg

Období prázdnin a dovolených je typické zvýšenou pohybovou aktivitou. Aby volnočasové aktivity dětí ani dospělých neměly smutnou tečku v podobě případných zdravotních nepříjemností, je dobré dodržovat osvědčené zásady.

Jak rizikům zranění účinně předcházet připomene i letos kampaň Brněnské dny bez úrazů v rámci projektu Brno – Zdravé město. Aktivně se do ní znovu zapojí také brněnští strážníci...

Stěžejním tématem již 16. ročníku této kampaně, která proběhne od 21. května do 7. června, tentokrát bude zvyšování viditelnosti chodců a cyklistů v dopravě pomocí reflexních prvků.

Na řadě míst Brna budou po celou dobu kampaně připraveny zajímavé akce.

Ve čtvrtek 21. května strážníci uspořádají v Lužáneckém parku zábavné dopoledne EMPÍK HLEDÁ FOXÍKA pro děti z mateřských škol a prvního stupně ZŠ. Děti si na již 13. ročníku této oblíbené soutěže na jednotlivých stanovištích procvičí své znalosti a dovednosti. Vyzkouší si schopnost udržení rovnováhy a koordinace pohybů, jízdu na kole po překážkové dráze, znalosti pravidel bezpečného chování v silničním provozu a další disciplíny. V rámci doprovodného programu bude k vidění atraktivní ukázka z činnosti Jednotky psovodů Městské policie Brno a chybět samozřejmě nebude ani všemi dětmi netrpělivě očekávaná tombola.

V sobotu 23. května, se strážníci přemístí k Avion Shopping Parku a v sobotu 6. června k Anthroposu, kde budou v obou případech na cyklostezce od 10 hodin pořádat akci s výstižným pojmenováním ZVONEK. I když zvonek nepatří mezi povinnou výbavu kola, je vítaným doplňkem a důležitou součástí z hlediska bezpečnosti. Zejména na frekventovaných cyklostezkách může varovat před bezprostředním nebezpečím a pomoci cyklistům předejít úrazům i nehodám. Společně s radami obdrží cyklisté od strážníků informační letáky a zcela zdarma i zvonek na kolo.

P1060066.JPG, obrázek se otevře v novém okněDEN URČENÝ VŠEM DĚTEM – CYKLISTŮM, připravují strážníci na sobotu 23. května v prostorách dopravního hřiště v Lužáneckém parku. Od 9 do 14 hodin si tam děti pod odborným dohledem strážníků městské policie procvičí svoje znalosti a upevní návyky v dodržování pravidel silničního provozu s cílem předejít nehodám a úrazům. Během akce strážníci rovněž zdůrazní význam používání reflexních prvků.

Všechny akce kampaně jsou pro účastníky zcela zdarma

Projekt Zdravé město iniciovala Světová zdravotní organizace s cílem zlepšit zdraví a kvalitu života obyvatel měst. Vychází ze strategie Světové zdravotní organizace Zdraví 21 a dokumentu OSN Agenda 21. Město Brno uskutečňuje Projekt Zdravé město od roku 1994 a je zakládajícím členem Národní sítě Zdravých měst ČR.

Podrobný program letošních Brněnských dnů bez úrazů ikona souboruZDE  (pš)

Vytvořeno 8.5.2015 7:44:00 | přečteno 26x | ernest
load