Strážníci se připojí ke kampani o reflexních prvcích

Domovnicka_akademie_2015_IMG_1340.jpg

Chodcům ani cyklistům platná legislativa na našem území povinnost užití reflexních prvků na oblečení dosud nenařizuje. O to důležitější jsou osvětové akce, které jejich význam široké veřejnosti zdůrazňují. K jedné takové, která vzešla z iniciativy Kanceláře Brno – zdravé město, se v říjnu a listopadu aktivně zapojí i brněnští strážníci.

V rámci projektu Zvyšování viditelnosti chodců a cyklistů v dopravě budou strážníci spolu s republikovými kolegy zdůrazňovat, že zejména v silničním provozu se vyplatí BÝT VIDĚT. Policisty i strážníky bude možné potkat v říjnu a listopadu ve vybraných brněnských obchodních centrech, kde mimo jiné objasní rozdíl mezi reflexními a fluorescenčními materiály a taky proč je důležité je kombinovat. Při konzultacích s odborníky návštěvníci získají nejen užitečné rady a informační materiály, ale ověří si i své znalosti. Odměnou jim budou drobné reflexní doplňky, které ve vybraných říjnových a listopadových dnech mohou díky projektu Brno – Zdravé město získat zcela zdarma.

Sérii osvětových akcí na téma Zvyšování viditelnosti chodců a cyklistů v dopravě je možné navštívit buď v obchodním domě Omega na náměstí Svobody od pondělí 19. 10. do pátku 23. 10. 2015 nebo od pondělí 2. 11. do pátku 6. 11. 2015 v obchodním centru Velký Špalíček, a to vždy od 14 do 18 hodin.

Projekt je realizován za finanční podpory Jihomoravského kraje. Odbornými partnery jsou Městská policie Brno a Policie ČR.

Vytvořeno 6.10.2015 7:59:00 | přečteno 7x | ernest
load