Posily už mají své působiště, většina nových strážníků zamíří do okrajových částí Brna

Foto_Tino_Kratochvil__3__01.jpg

Každý obyvatel Brna by měl po Novém roce zaznamenat nárůst počtu strážníků v řadách městské policie. Díky úpravě organizační struktury schválené v půlce října Radou města Brna se v ulicích ocitne padesát nových strážníků.

Vedení organizace je po 1. lednu 2016 rozmístí do celého města s akcentem na okrajové části a sídliště s vysokou hustotou zalidnění.

Nejvýznamněji to pocítí v oblastech spadajících pod takzvaný revír Východ (Líšeň, Vinohrady, Židenice), revír Západ (Kohoutovice, Bosonohy, Bohunice, Starý a Nový Lískovec) a na jihu Brna, kde se řady rozšíří shodně o sedm strážníků. Po šesti strážnících přibude v revíru Sever (Brno-sever, Maloměřice a Obřany) a Pole (Královo Pole, Medlánky, Řečkovice a Mokrá Hora, Ivanovice, Jehnice, Ořešín, Útěchov).

Více preventivních kontrol

V praxi to znamená, že se lidé s hlídkami v terénu setkají výrazně častěji. Navýšení umožní lépe personálně pokrýt bezpečnostně problematické časy, například noci před nepracovními dny. Na řadě míst se zintenzivní pěší hlídková služba, která je jedním z nejúčinnějších nástrojů předcházení kriminalitě.

„Již nyní platí, že si veřejnost může na webových stránkách Městské policie Brno vyhledat své územáře. Jsou to strážníci se svěřenou lokalitou, v níž jsou v úzkém styku s občany a jejich každodenními problémy. Díky navýšení stavů můžeme určité lokality rozdělit mezi více strážníků tak, aby se lidé se svým územářem setkávali ještě častěji a on znal ještě lépe specifika oblasti,“ vysvětlil ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek.

V polovině prosince skončil tříměsíční školicí kurz nových adeptů o práci strážníka. Tito čekatelé již prošli veškerými pohovory a fyzickými i psychologickými testy. Před koncem letošního roku úspěšně složili i zkoušku odborné způsobilosti před komisí ministerstva vnitra a od ledna nastoupí na jednotlivé služebny. Celkem se jedná o sedmnáct posil.

Hned vzápětí se rozběhne kurz další. Přibližně dvacet nových čekatelů absolvuje tříměsíční školení mezi lednem a březnem. Přiřazení k jednotlivým organizačním celkům se plánuje na polovinu dubna. Cílový počet strážníků od příštího roku je 541. Aktuálně jich má městská policie i díky právě přijatým kolegům ve svých řadách už více než 500. (jag)

Posílení vybraných organizačních celků Městské policie Brno

útvar

2015

po 1. 1. 2016

personální navýšení

revír Střed

60

63

3

revír Sever

30

36

6

revír Jih

29

36

7

revír Východ

29

36

7

revír Pole

31

37

6

revír Tábor

29

32

3

revír Západ

29

36

7

revír Bystrc

28

32

4

Jednotka dopravní

60

65

5

Jednotka psovodů

11

12

1

Jednotka poříční

11

12

1

Pozor, tabulka se týká pouze celků, kde se k 1. 1. 2016 navyšoval počet strážníků. Není zahrnuta například Jednotka pořádková (50 str.), Městské operační středisko a Centrální dohledové pracoviště (28 str.), Dopravní hřiště Riviéra (12 str.), Skupina odchytu (5 str.) a jiné.

Vytvořeno 30.12.2015 10:30:00 | přečteno 7x | ernest
load