Dvanáctá Muzejní noc se blíží, strážníci dohlédnou na poklidný průběh

straznik_centrum_01.jpg

Atraktivní podívanou a zajímavé zážitky slibuje už podvanácté Brněnská muzejní noc. Na bezpečnost a pořádek v ulicích, ale i na plynulost silničního provozu dohlédnou stejně jako každý rok i brněnští strážníci.

Hlídky městské policie se během sobotní akce zaměří na muzejní a galerijní expozice, kam se v netradičním čase za rozmanitým programem vydají tisíce návštěvníků všeho věku dychtivých po poznání a nezapomenutelných prožitcích. 

Do akce se zapojí několik speciálně vyčleněných hlídek městské policie, které při pravidelných i namátkových kontrolách dohlédnou na poklidný průběh v okolí Mincmistrovského sklepa, vyhlídkové věže Staré radnice, Labyrintu pod Zelným trhem, ale třeba také u Nové radnice, Biskupského dvora a u Domu pánů z Kunštátu. 

Strážníci se od podvečerního začátku až do půlnoci budou pohybovat také u Červeného kostela, u Umělecko-průmyslového muzea, Dietrichsteinského paláce, u Pražákova paláce, Diecézního muzea na Petrově i u Nové radnice. Další stanoviště pohlídají republikoví policisté. 

Velký pohyb osob se očekává také na Moravském náměstí, u hlavního rozjezdového místa osmi mimořádných autobusových linek A až H. Také tam budou strážníci brněnským i mimobrněnským návštěvníkům akce k dispozici. S ohledem na obvyklou vytíženost zvláštních linek hromadné dopravy bude mít přítomnost hlídek i preventivní rozměr, aby se eliminovalo riziko možných nedorozumění mezi cestujícími. (pš) 
Vytvořeno 19.5.2016 11:29:00 | přečteno 7x | ernest
load