Nová kampaň strážníků cílí na parkování a nabízí zajímavou odměnu

kampan_parkovani_2016_03.jpg

Jednoduchý dotaz na adresu řidičů je stěžejním prvkem kampaně, kterou Městská policie Brno ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi a za podpory BESIPu spouští v polovině června. Upozorní v ní na nejčastější chyby v parkování.

parkovani_var._3.jpg, obrázek se otevře v novém okněZároveň připomene nepříjemné důsledky, které stání mimo povolená místa přináší ostatním účastníkům silničního provozu. K nejproblematičtějším přestupkům z hlediska bezpečnosti patří stání na přechodu, těsně před ním nebo v křižovatce. Řidiči tím výrazně snižují výhled chodcům, zejména pak dětem, které navíc za auty častokrát nejsou ani vidět. I sebekratší zastavení v rozporu s předpisy přitom může mít fatální následky.

Seznam výherních čísel ZDE

Bezohlednost parkujících řidičů, kteří nadřazují svoje vlastní zájmy, ale kromě chodců mnohdy pociťují i zasahující vozidla integrovaného záchranného systému a řidiči dopravního podniku. Časté jsou i stížnosti maminek s dětmi v kočárku, které se na strážníky obracejí kvůli autům stojícím na chodníku a blokujícím jim cestu.

parkovani_var._1.jpg, obrázek se otevře v novém okněNěkolikaměsíční kampaň se objeví na sloupech veřejného osvětlení, v prostředcích hromadné dopravy, na služebnách městské policie a na mnoha dalších místech ve městě. Série výstižných obrázků je doplněna prostým dotazem „Parkujete správně?“

„Chceme, aby si řidiči takovou otázku sami položili a odpověděli si na ni ještě dřív, než zastaví vozidlo a vytáhnou klíčky ze zapalování“, upozornil ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek.

Motivovat řidiče ke správnému parkování na místech k tomu určených má i soutěž, která parkovani_var._2.jpg, obrázek se otevře v novém okněbude součástí kampaně. Zajímavou odměnu může získat každý, kdo ve dnech 20. až 24. června 2016 zaparkuje na placených parkovištích na Dominikánském náměstí, v ulici Za Divadlem a na Komenského náměstí. Z uhrazených parkovacích lístků strážníci každý den vyberou a odmění šest řidičů.

Motoristům tedy stačí uschovat parkovací lístek a následně ho porovnat s vylosovanými čísly na www.mpb.cz a na FB profilu městské policie. V případě, že se číslo bude shodovat, čeká na řidiče balíček s autolékárničkou, clonou na sklo a dalšími užitečnými pomůckami. Po předložení parkovacího lístku s výherním číslem si výhru mohou vyzvednout v Areálu dopravní výchovy na Riviéře (Bauerova 7) až do 1. 7. 2016 do 15 hodin. (pš)

Vytvořeno 13.6.2016 13:27:00 | přečteno 7x | ernest
load