Závodník Karel Abraham předá motohlídkám strážníků tipy pro jízdu na skútru

skutr-mp-brno_01.jpg

Kurzem Motoškoly na dráze Masarykova okruhu projde patnáct strážníků. Školitelem jim bude závodník Karel Abraham a testovací jezdec Karel Táborský.

Automotodrom Brno už osmý rok spolupracuje s Policií ČR, jejíž příslušníci motorizované jednotky na Masarykově okruhu ve vyhrazených termínech absolvují kurz Motoškola. Od začátku spolupráce jím prošly už stovky policistů, příslušníků Vojenské policie, Hradní stráže i policistů ze Slovenska.

V roce 2016 Automotodrom Brno otevřel pro veřejnost nový kurz zaměřený na jízdu na skútru v městském provozu. Jeho účastníci se učí ovládat skútr v nižších rychlostech, manévrovat s ním, nacvičí si krizové vyhýbací manévry i brzdění. Během jara kurzem prošlo několik desítek účastníků, kteří jej hodnotí velmi pozitivně.

„Podobně jako připravujeme kurz pro Policii ČR, dohodli jsme se s vedením Městské policie Brno, že kurz na skútrech připravíme pro strážníky. Věříme, že pro ně bude přínosný,“ říká výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. „Městská policie se podílí na opatřeních při Grand Prix i dalších velkých závodech, tento kurz je tedy pro nás formou, jak strážníkům jejich pomoc oplatit,“ dodala.

Brněnští strážníci v posledních letech usilují o to, aby mohli v hustém městském provozu co nejpružněji reagovat na požadavky veřejnosti a měli možnost rychlého přesunu na místa, kde jsou právě potřeba. Současně kladou důraz na úspornou a ekologickou dopravu. Právě skútry všechny tyto parametry splňují.

„Velice si vážíme příležitosti, kterou nám Automotodrom Brno poskytl. Hlídek na skútrech postupně přibývá a mezi strážníky je o Motoškolu značný zájem. Kurz je nastavený přesně podle našich každodenních potřeb a veškerá doporučení mohou strážníci v klidu natrénovat na uzavřené dráze,“ míní ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek.

Kurz se koná na „malé“ dráze Masarykova okruhu, která je primárně určena pro motokáry, minibike a pitbike. Zároveň je ale ideálním místem k nácviku ovládání motorky v nižších rychlostech a k simulaci pohybu v městském provozu. Pilotního kurzu se zúčastní 15 strážníků Městské policie Brno. (jsm, jag)

Vytvořeno 14.7.2016 8:48:00 | přečteno 9x | ernest
load