Vybraní zaměstnanci městské policie obdrželi závěrem roku zvláštní ocenění

DSCN0072_01.JPG

Pro strážníky i civilní zaměstnance městské policie byl pátek 16. prosince významným dnem, kdy byli za svoje výsledky slavnostně oceněni.

DSCN0150.JPG, obrázek se otevře v novém okněPrvní ocenění, v katagorii Strážník roku, převzal dosavadní ředitel městské policie a nynější hejtman Jihomoravského kraje, pan JUDr. Bohumil Šimek. Svým zodpovědným přístupem výrazně přispěl k budování dobrého jména městské policie a vzorně svou instituci reprezentoval na všech úrovních společenského kontaktu. Jako ředitel naslouchal jak potřebám veřejnosti, tak i názorům a stanoviskům zaměstnanců.

Dalšími dvěma oceněnými byli strážníci v kategorii Nováček roku. Mezi ženami byla zvolena Barbora Lapešová, která je navzdory krátké praxi mimořádně platným členem týmu revíru Východ. Při výkonu služby je schopna působit zcela samostatně, a proto byla již v prvních měsících po příchodu k městské policii zařazena do obchůzkové služby se zodpovědností za část líšeňských ulic. Kromě poctivě odvedené práce Barbora letos reprezentovala Městskou policii Brno i na policejním mistrovství Evropy v kopané, kde byla dokonce vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

Mezi muži přísluší letos toto ocenění strážníkovi Jednotky dopravní, bakaláři Martinu Kořínkovi. Za rok a čtvrt u městské policie se vzorně začlenil do pracovního kolektivu a prokázal své vynikající pracovní a morální kvality. Již od počátku svého zařazení na jednotku se významně podílí na zajišťování akcí a pro ostatní kolegy jde příkladem.

Mgr. Vladimíra Lichevníková obdržela ocenění v kategorii Civilní zaměstnanec roku. Personální oddělení, které má dlouhá léta na starosti, má na starosti náročnou personální agendu. Zajišťuje nábor zaměstnanců, pečuje o rozsáhlou oblast pracovně-právních vztahů a vede personální evidenci. Díky precizní práci svojí vedoucí funguje oddělení zcela spolehlivě a ve vynikající pracovní atmosféře. Paní magistra Lichevníková se současně podílí na přípravě i průběhu slavnostních ceremoniálů, svým kultivovaným a profesionálním vystupováním pomáhá zvyšovat firemní kulturu uvnitř instituce i prestiž městské policie navenek.

DSCN0128.JPG, obrázek se otevře v novém okněV kategorii Čin roku byl odbornou komisí bez váhání vybrán strážník Marcel Rajtšlégr, který letos 5. července prokázal mimořádný cit, velkou míru empatie a obdivuhodné komunikační dovednosti v situaci, kdy jiného člověka dělili vteřiny od rozhodnutí ukončit svůj život.

Strážník Rajtšlégr byl společně s dalšími třemi kolegy vyslán na hráz Brněnské přehrady. Na jejím okraji seděl dvaačtyřicetiletý muž, který odhodlaně prohlásil, že skokem z hráze ukončí svůj život. Zatímco ostatní strážníci pohotově uzavřeli všechny příjezdové cesty, aby vytvořili klidné a nerušené prostředí pro krizovou komunikaci, navázal Marcel Rajtšlégr s mužem pozvolna rozhovor.

Muž ovšem zpočátku kategoricky odmítal, že by si svůj čin rozmyslel a nechtěl nikoho vpustit do své blízkosti. Nebezpečně postával a kymácel se přímo na vnější římse hráze. Po desítkách minut si strážník Rajtšlégr u muže vysloužil důvěru a zavedl hovor na osobní témata. Mužův vyhraněný postoj se měnil jen velmi pozvolna, zlom nastal až bezmála po dvou hodinách, kdy na opakované dotazy strážníka Rajtšlégra přiznal, že by se rád setkal se svojí rodinou. Dramatickým chvílím byl konec až těsně před půlnocí, kdy muž svolil, že sleze z okraje hráze a nechá se převézt do nemocnice, ovšem pouze pod podmínkou, že doprovodem v sanitce bude i strážník Rajtšlégr.

Poslední ocenění patřilo kategorii Tým roku. Tuto cenu obdržela pracovní skupina patřící jak do revíru Brno-Střed: Duraja Karel, Fölkl Martin, Štos Lukáš, Helan Michal, Vichta Petr, Haumer Petr, Vejrosta Libor, Hoško Jakub, Pokorná Jana, Pišanová Barbora, tak i do Jednotky pořádkové: Čermák Petr, Čtvrtečka Jiří, Čermák Drahomír, Chládek David, Gruber Simon, Brabec Jiří, Barth Luboš, Santler Petr, Hostinský Bedřich, Franzki Petr, Mičánek Jiří a Krátký Vladan.

Kolektiv se od začátku května letošního roku systematicky a intenzivně zabýval oblastí v okolí brněnského hlavního vlakového nádraží. V lokalitě, která je z hlediska přestupků nejproblematičtější ve městě, se strážníkům díky dlouhodobému, cílenému a zejména profesionálnímu působení podařilo dosáhnout výrazného zlepšení veřejného pořádku. Opatření aktivně vedené strážníkem Petrem Čermákem se dočkalo slov uznání ze strany široké veřejnosti i čelných představitelů města. Na zklidnění situace skupina spolupracovala s dalšími hlídkami městské i státní policie.DSCN0063.JPG, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 19.12.2016 14:55:00 | přečteno 7x | ernest
load