Padesát strážníků se stěhuje, ve Starém Lískovci mají novou moderní služebnu

20170330_075241_01.jpg

Viditelného zlepšení pracovního prostředí se dočká padesátka strážníků z pořádkové jednotky městské policie.

Jejich novým působištěm se stane ulice Labská, kde městská policie 5. dubna ve 14.30 hodin slavnostně otevřela moderní prostory splňující nejvyšší nároky pro výkon služby.

Zásadní přínos představuje služebna po organizační stránce. Početná jednotka totiž doposud musela fungovat ve dvou od sebe vzdálených objektech. Část strážníků měla stanoviště v Kohoutovicích na Libušině třídě, část dojížděla do Kaštanové ulice v Brněnských Ivanovicích. Ani jedna z budov už přitom neodpovídá potřebám městské policie ať už velikostí úložných prostor, nebo v případě Kaštanové náročností vytápění a celkovým technickým stavem.

Moderní posilovna a úložné prostory

Oproti tomu ve Starém Lískovci získají strážníci dvě prostorné, sprchami propojené šatny s velkými skříňkami, předsálí s uzamykatelnými boxy na osobní minikamery a pokutové bloky i vzdušnou zasedací místnost s dataprojektorem, kde se mohou konat porady celého padesátičlenného útvaru, školení a taktické instruktáže.

„Posun nastal i z hlediska úložných prostor. Velkou místnost v patře využijeme pro uschování protiúderových kompletů, ve sklepě lze pohodlně uskladnit štíty. Kromě toho je přímo v budově garáž,“ vypočítává zástupce vedoucího pořádkové jednotky Petr Čermák. 20170330_071126.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Projekt oprav nevyužívaného objektu bývalé školky se dal do pohybu ještě za působení současného jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka na postu ředitele městské policie. „Velice mě těší, že pořádková jednotka získává moderní a důstojné místo pro své působení. Snažili jsme se celkovou rekonstrukci připravit tak, aby odrážela představy strážníků, kteří zde budou každý den trávit čas,“ konstatuje Šimek.

Tomu odpovídá například i posilovna s novými posilovacími stroji nebo zbrojní sklad splňující přísné bezpečnostní parametry. Celkové stavební náklady na rekonstrukci činily 11,6 milionu korun.

Přijedou rychle

Výhodou objektu v Labské 9 je i rychlé napojení na velký městský okruh přes pražskou radiálu. „Díky tomu budou mít hlídky krátký dojezd jak do centra města, tak do vzdálenějších oblastí,“ upozorňuje Luboš Oprchal, současný ředitel Městské policie Brno. S použitím majáků a sirén jsou strážníci pořádkové jednotky schopni přibližně během pěti minut řešit nenadálé události například až u hlavního nádraží.

20170330_071355.jpg, obrázek se otevře v novém okněNáplní práce pořádkové jednotky jsou mimo jiné bezpečnostní opatření při hokejových a fotbalových utkáních, doprovody revizorů v nočních rozjezdech nebo dohled při demonstracích. Hlídky působí po celém městě a zajišťují ostatní strážníky při náročných zákrocích. Část jednotky je proškolená ve speciálních dovednostech, jako je práce ve výškách a slaňování, případně otevírání bytů při ohrožení zdraví a života. Výcvik zajišťují vlastní certifikovaní instruktoři.

Strážníky už místní dobře znají

V druhé, oddělené části budovy sídlí již pět let i služebna revíru Západ, jejíž osazenstvo se stará přednostně o Kohoutovice, Bosonohy, Bohunice a Starý i Nový Lískovec. Tyto prostory byly opraveny během takzvané etapy Labská I. Slavnostní přestřižení pásky se konalo začátkem roku 2012.

Veřejnost má možnost bezbariérového přístupu do objektu, na přilehlém parkovišti je i vyhrazené místo pro tělesně postižené. (jag)

Vytvořeno 6.4.2017 8:38:00 | přečteno 8x | ernest
load