Strážníci se ve svém volném čase zapojí do akce Ukliďme Česko

csm_uklidbrno_0bcfddc971_01.jpg

Mezi tisícovkami dobrovolníků akce Ukliďme svět, ukliďme Česko nebudou ani letos chybět brněnští strážníci.

 Zhruba třicítka se odhodlala zlikvidovat spolu s dalšími registrovanými účastníky rozsáhlou skládku na Červeném kopci. Osm strážníků z královopolské služebny se připojí k čištění místní lokality Kotlůvek.

Je to již potřetí v řadě, co se Městská policie Brno zapojuje přímo do úklidu. V loňském roce tři desítky zaměstnanců zbavovaly odpadků Žabovřeské louky a nábřeží řeky Svratky. Strážníci zaplnili nalezenými předměty čtyři velkoobjemové kontejnery.

O rok dříve strážníci v obdobném počtu uklízeli okolí radiály v Hradecké ulici. Osmdesát pytlů naplnili obaly od potravin, polystyrenem, autosoučástkami, skleněnými i plastovými lahvemi či kartony a plechovkami. Zhruba za tři a půl hodiny uklidili tři čtvrtě tuny odpadu. Objevili mimo jiné zbrojní průkaz i těžké kovové traverzy.

Městská policie podporuje akci Ukliďme svět, ukliďme Česko také v dalších rovinách. Aktivním informováním o události se zařadila mezi mediální partnery. Na rizikových místech hlídky ve službě chrání dobrovolníky například i před původci skládek, kteří si mezi odpadky zřídili provizorní příbytky. V letošním roce se navíc brněnští strážníci rozhodli uklidit město před akcí od odhozených injekčních stříkaček, aby zajistili větší bezpečí dobrovolníků.

„Mám radost, že strážníci pracují pro své město v zaměstnání i ve svém volném čase. Věřím, že společný úklid jejich silný vztah k Brnu ještě upevní,“ podotýká Radek Hála, vedoucí revíru Střed. (jag)

Vytvořeno 6.4.2017 8:59:00 | přečteno 8x | ernest
load