Festival zábavy se neobejde bez stovek strážníků, dohlédnou na dopravu i pořádek

DSCN6240_01.JPG

Rozsáhlý festival Brno – město uprostřed Evropy zaměstná letos více hlídek městské policie než v minulých letech. Personální nasazení se přiblíží šesti stovkám strážníků.

Dohlédnou na tradiční akce, jako jsou například dětské dny, vzpomínkové přehlídky historických vozidel, divadelní představení nebo bezpečnostní veletrhy. Novinkou je ovšem několikadenní hudební festival RegioJet Music Fest, jemuž strážníci uzpůsobí své aktivity při usměrňování dopravy i kontrole veřejného pořádku.

Jádro festivalu tvoří ohňostrojná přehlídka Ignis Brunensis. Coby hlavní divácký magnet je přirozeně středem zájmu městské policie. „Situaci u přehrady se ve dnech soutěžních ohňostrojů bude věnovat téměř osm desítek strážníků, a to jak na silnicích, tak i přímo mezi diváky,“ vypočítává jejich ředitel Luboš Oprchal.

„Reagujeme i na novou hudební událost na rakovecké pláži. Usměrňovat dopravu začneme přibližně o tři hodiny dříve než v předchozích letech. Do pozdějších nočních hodin se současně protáhne dohled nad veřejným pořádkem a v terénu zůstane více strážníků,“ doplňuje Luboš Oprchal.

Městská policie rozmístí hlídky na vytížené křižovatky, podél silnic, do blízkosti odstavných parkovišť i odpočinkových ploch. Přímo na vodní hladině budou působit dva čluny s hlídkami poříční jednotky, strážníci se rozmístí rovněž podél břehů. Díky služebním plavidlům mohou pružně reagovat na nenadálé situace nejen během ohňostrojné produkce.

Strážníci doporučují tramvaje

Příjezdy a odjezdy vozidel u Brněnské přehrady tradičně koordinují strážníci dopravní jednotky. Řidiče navádějí k parkovacím místům a v rámci svých možností a kapacit dohlížejí na již stojící auta, aby zamezili případným pokusům o vloupání.

Přehlídka ohňostrojů představuje dopravní komplikace pro obyvatele i návštěvníky Bystrce. V dlouhých kolonách končí nejen oni, ale také návštěvníci v autech přijíždějící těsně před začátkem produkce. Strážníci jako nejrychlejší a nejspolehlivější volbu jednoznačně doporučují městskou hromadnou dopravu, kterou každoročně dopravní podnik pružně posiluje podle aktuální potřeby. I při volbě MHD je optimální vyrazit alespoň v mírném předstihu, aby návštěvníci kvůli přeplněným vozidlům nepromeškali začátek představení.

Strážníci si budou všímat také dodržování tržního řádu. V minulosti ho někteří stánkaři i provozovatelé atrakcí opakovaně porušovali, například nedodržením otevírací doby nebo dokonce chybějícím povolením k  provozu.


Pro ty, kdo do okolí přehrady zamíří vlastním vozidlem, jsou připraveny parkovací kapacity:

• na Staré dálnici (cca 1200 parkovacích míst)
• v ulici Páteřní
• před ZŠ Vejrostova
• u obce Rozdrojovice (při příjezdu od Kuřimi)

Městská policie Brno dává na oficiálním webu Starobrno Ignis Brunensis k dispozici desatero pro přepravu na Brněnskou přehradu. O případných mimořádných událostech se veřejnost dozví na internetové adrese www.facebook.com/mpbrno. (jag)

Vytvořeno 25.5.2017 6:03:00 | přečteno 8x | ernest
load