Městské policie ukazují na veletrhu moderní velitelské vozidlo, zbraně i historické uniformy

idet_379_01.JPG

Bezpečnostní veletrh IDET je místem, kde městské policie z celé republiky každoročně prezentují svou techniku, výbavu a výstroj.

Letos se veřejnosti v areálu Veletrhů Brno představují strážníci z patnácti měst. K vidění nabízejí nejnovější dopravní prostředky, historické uniformy i praktické ukázky ze zákroků.

Městská policie Zlín se může pochlubit moderním velitelským vozidlem pro řešení mimořádných bezpečnostních nebo krizových událostí. Strážníci ho využívají i jako mobilní služebnu v okrajových a příměstských částech města a své uplatnění nachází i při preventivních programech

„Z dynamických ukázek jistě zaujme výcvik služebních psů, který budou prezentovat strážníci z útvaru kynologické služby,“ láká první zástupce ředitele Pavel Janík.

Zajímavý exkurz od Rakouska-Uherska až po současnost čeká na návštěvníky stánku Městské policie Brno. Mohou si prohlédnout historické uniformy, ale i současnou výstroj v několika provedeních a variantách. Mezi pavilony je přistavený i autobus Mobidik, jenž ve svých útrobách skrývá místo sedaček rozsáhlé preventivní poradenství.

Ostravští strážníci jsou všeobecně známí otevřeností vůči inovacím a modernímu vybavení. Jejich novým pomocníkem je zapůjčený městský elektromobil. Zaujme jistě i pistole na čtyři slzotvorné náboje. Dá se použít až do vzdálenosti osmi metrů a uplatnění má především v situacích, kdy je nutné dostat rychle pod kontrolu konkrétního nebezpečného člověka v prohledávaném objektu nebo početném davu, například při demonstraci.

Městská policie Praha oproti tomu oslní rozsáhlým a nesmírně pestrým vozovým parkem. Strážníci z metropole vystavují vozidla se speciálními nástavbami. Jedná se o VW Caddy se speciální nástavbou, Mercedes Sprinter 4x4 s nástavbou pro záchranáře, Mercedes Sprinter pro převoz koní, Ford Ranger s nástavbou pro poříční útvar, Hyundai i30, Hyundai Tucson, VW Transporter, Ford Transit s nástavbou na převoz osob pod vlivem alkoholu a tříkolku Bombardier.
 
Veletrhů IDET se aktivně účastní mimo jiné i strážníci z Plzně, Pardubic, Havířova či Přerova. Akce se koná od 31. května do 2. června 2017.


Vytvořeno 1.6.2017 11:51:00 | přečteno 6x | ernest
load