Opatření Městské policie Brno pro Grand Prix 2017

DSCN3870_01.JPG

Městská policie Brno posílí během závodního víkendu dohled o dvě stě strážníků. Při motocyklovém mistrovství světa budou kontrolovat dopravu a předcházet kriminalitě.

Nejznatelnější bude nasazení hlídek v okolí Masarykova okruhu, v Bystrci a Žebětíně. Do služby však zamíří více strážníků i v centru města. V minulých letech tam během Grand Prix prudce narůstal počet oznámení o rušení nočního klidu, v historickém jádru Brna pospávali opilci a řidiči se hromadně pokoušeli najíždět do pěších zón.

Rozsáhlý soubor dopravních a bezpečnostních opatření má přispět ke klidnému průběhu Velké ceny. Pro hlídky městské policie bude stěžejní zajistit plynulý příjezd a příchod návštěvníků. Následně usměrní i odjezd stovek motocyklů a automobilů od brněnského automotodromu. Cílem je zabránit dopravnímu kolapsu a možným kolizím vozidel s pěšími.

Významná část činností se zaměřuje na dodržování veřejného pořádku a předcházení kriminalitě. „Vloni museli strážníci několikrát mírnit sváry a zabývali se i potyčkou, při které dvaadvacetiletý muž z Bystrce utrpěl krvácející zranění na hlavě. Zezadu ho napadla skupina neznámých lidí,“ podotýká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

V minulých letech se objevily i případy vandalismu a krádeží. Strážníci také několikrát poskytovali první pomoc lidem se zdravotními potížemi.

Strážníci doporučují hromadnou dopravu

Na příjezdových trasách ve směru od Žebětína budou hlídky strážníků především korigovat a usměrňovat nájezd na vyhrazená parkoviště, zajišťovat průjezdnost všech silnic, a také zamezí řidičům v tom, aby vjížděli bez povolení k některým tribunám. „Výrazně doporučujeme návštěvníkům, aby zvážili využití mimořádných linek dopravního podniku,“ upozorňuje Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů.

Odjezdové trasy jsou každý rok přetíženy náporem vozidel i pěších. Městská policie proto žádá o zvýšenou vzájemnou toleranci, ohleduplnost a respektování pokynů strážníků i policistů, kteří se budou starat o co nejplynulejší provoz.

Městská policie Brno již tradičně poskytne médiím i široké veřejnosti průběžný informační servis formou on-line zpravodajství na svém webu www.mpb.cz i na oficiálním profilu na Facebooku na adrese www.facebook.com/mpbrno. (jag)

Vytvořeno 2.8.2017 9:30:00 | přečteno 10x | ernest
load