Brněnští strážníci přispějí k poklidnému průběhu voleb

volby_12.jpg

Hlídky brněnské městské policie se budou během nadcházejícího víkendu věnovat preventivnímu dohledu v bezprostřední blízkosti volebních míst.

Během pátku a soboty zamíří přibližně stovka strážníků ke stejnému počtu objektů, kde se hlasování uskuteční. Všímat si budou veřejného pořádku, dodržování zákonem stanovených pravidel a v případě složitější dopravní situace usměrní i dopravu.

U škol, školek a dalších volebních míst se budou pohybovat již před samotným zahájením voleb, kdy se setkají s předsedy komisí a předají jim potřebná telefonní čísla pro případ potíží. S volebními komisemi budou hlídky Městské policie Brno v pravidelném kontaktu a v blízkosti volebních míst se budou pohybovat ještě určitou dobu po uzavření místností.

Dosavadní kampaň je z pohledu strážníků poměrně bezproblémová. Komplikace se objevily prozatím jen na náměstí Svobody, kde sprejeři opakovaně poškodili volební stánky. V obou případech se hlídkám městské policie podařilo osoby podezřelé z trestného činu vypátrat, dopadnout a předat Policii České republiky. (jag)

Vytvořeno 17.10.2017 15:36:00 | přečteno 10x | ernest
load