Generálka před Grand Prix: strážníci ohlídají mistrovství světa superbiků

IMG_6498_01.JPG

Brněnští strážníci před sebou mají personálně náročný víkend. Jejich hlídky budou zapojené do mnoha akcí ve městě.

Do metropole se mimo jiné po pětileté odmlce vrací atraktivní motocyklový šampionát superbiků.

Městská policie vyšle do Žebětína a okolí Masarykova okruhu tři desítky strážníků, působit tam budou od pátku až do neděle. Přispějí k plynulosti provozu a všímat si budou i dodržování veřejného pořádku. Celý víkend budou spolupracovat se státními policisty.

Stanoviště hlídek budou nejčastěji na vytížených křižovatkách, velkou pozornost však hodlají věnovat i bočním cestám, aby předešly nelegálnímu parkování v lesích.

Superbiky na brněnském okruhu závodily naposledy v roce 2012. „Diváků nebývalo tolik jako při Velké ceně. Díky tomu nás patrně nečeká zdaleka tak masivní nápor automobilů a motocyklů. Dopravní i bezpečnostní situace bývá znatelně klidnější,“ konstatuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Návštěvníci si mohou ušetřit starosti spojené s cestováním i tím, že přijedou hromadnou dopravou. Dopravní podnik města Brna totiž na tuto akci vypraví speciální autobusy na lince 400 z Mendlova náměstí.

Víkend nabitý akcemi

„V sobotu budeme mít osmdesát strážníků už od odpoledne také u Brněnské přehrady, kde se postarají o hladký průběh dalšího ohňostroje přehlídky Ignis Brunensis,“ připomněl Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů. Kromě toho přispívá městská policie k bezpečnosti dalších akcí festivalu Brno – město uprostřed Evropy a nepřetržitě dohlíží i na samostatný festival Re:publika.

Na několika dalších akcích se objeví i strážníci zaměření na prevenci. Například na stezce u koupaliště Riviéra budou v sobotu od 10 do 18 hodin rozdávat cyklistům preventivní rady a bezpečnostní zvonky. Ve stejný den si mohou malí návštěvníci zoologické zahrady vyzkoušet na kole jízdu zručnosti.

Nejrozsáhlejší motocyklová událost sezony, Grand Prix České republiky, zavítá do Brna o prvním srpnovém víkendu. Městská policie připravuje rozsáhlé dopravní a bezpečnostní opatření již nyní. Zapojí se do něj dvě stě strážníků. (jag)

Vytvořeno 6.6.2018 6:18:00 | přečteno 8x | ernest
load