Opatření Městské policie Brno pro Grand Prix 2018

IMG_6498_03.JPG

Brněnští strážníci jsou připravení na jeden z nejrušnějších víkendů v roce. Do města přijedou tisíce motocyklových fanoušků seriálu Grand Prix.

Nejcitelněji o nadcházejícím víkendu posílí doprava, každoročně však nárazově přibývá případů rušení nočního klidu a řada opilých lidí zakončuje své putování Brnem spánkem přímo na ulici. V minulých letech se objevily i případy vandalismu a krádeží. Strážníci také několikrát poskytovali první pomoc lidem se zdravotními potížemi. Vloni vypátrali i muže podezřelého ze založení černého tábořiště a nelegálního rozdělávání ohně v období sucha.

Městská policie Brno proto posílí dohled o dvě stě strážníků. Během závodního víkendu budou kontrolovat dopravu a předcházet kriminalitě. Nejvíce to bude znát v bezprostředním okolí Masarykova okruhu, Žebětíně a Bystrci.

„Směny posílíme i v centru města. Dohledem v pěší zóně chceme zabránit neoprávněným vjezdům motoristů. Větší nasazení hlídek v historickém jádru Brna nám pomůže co nejpružněji reagovat na rušení nočního klidu nebo případné jiné komplikace,“ vysvětlil Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů.

Dopravní a bezpečnostní opatření jsou především preventivní a mají přispět ke klidnému průběhu Velké ceny. Pro hlídky městské policie bude stěžejní zajistit plynulý příjezd a příchod návštěvníků. Následně usměrní i odjezd stovek motocyklů a automobilů od Masarykova okruhu. Cílem je zabránit dopravnímu kolapsu a možným kolizím vozidel s pěšími.

Strážníci doporučují hromadnou dopravu

Na příjezdových trasách ve směru od Žebětína budou hlídky strážníků především korigovat a usměrňovat nájezd na vyhrazená parkoviště, zajišťovat průjezdnost všech silnic, a také zamezí řidičům v tom, aby vjížděli bez povolení k některým tribunám. „Výrazně doporučujeme návštěvníkům, aby zvážili využití mimořádných linek dopravního podniku,“ upozorňuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Odjezdové trasy jsou každý rok přetíženy náporem vozidel i pěších. Městská policie proto žádá o zvýšenou vzájemnou toleranci, ohleduplnost a respektování pokynů strážníků i policistů, kteří se budou společně starat o co nejplynulejší provoz.

Městská policie Brno již tradičně poskytne médiím i široké veřejnosti průběžný informační servis formou on-line zpravodajství na svém webu www.mpb.cz i na oficiálním profilu na Facebooku na adrese www.facebook.com/mpbrno. (jag)

Vytvořeno 31.7.2018 15:18:00 | přečteno 19x | ernest
load