Bezpečná adresa nemusí být jen zbožné přání, strážníci nabídnou unikátní poradnu

bezpecna_adresa_web_01.jpg

O nutnosti zabezpečit co nejlépe svůj dům či byt zřejmě nikdo nepochybuje. I když je na trhu v současné době řada kvalitních produktů, pro laika nemusí být vůbec jednoduché se v nich vyznat. Chcete-li pro své bydlení najít odpovídající a cenově dostupné řešení, budete k tomu mít ideální příležitost při červnové akci s příznačným názvem Bezpečná adresa.

Pořádající Městská policie Brno, společně s Asociací zámkových a klíčových služeb ČR, oslovila špičky v oboru zabezpečovací techniky a příchozím společně předají užitečné podněty i rady a představí prostředky, kterými mohou pachatele od vloupání odradit nebo jej alespoň podstatně ztížit. Tato rozsahem ojedinělá celodenní akce proběhne v sobotu 22. června od 10 do 17 hodin na Dopravním hřišti Riviéra a návštěvníkům pomůže najít odpovědi na zásadní otázky, které je možná ještě ani nenapadly.

Důležitá je prevence

Z nedávno publikovaného průzkumu, který renomovaná společnost uskutečnila mezi českými vězni ikona souboruBezpecna_adresa_2019_plakat.jpg, obrázek se otevře v novém okněodsouzenými právě za vloupání, vyplynulo, že zhruba 82 % z nich by dokázalo vyhlédnutý byt otevřít do pěti minut. Stejný zdroj zároveň uvádí, že největší překážku pro 70 % zlodějů tvoří alarmy, bezpečnostní dveře (69 %) a bezpečnostní skla (63 %). Zajímavé je, že více než 50 % pachatelů by si vloupání rozmyslelo kvůli přítomnosti hlídacího psa.

Inspiraci k uspořádání akce „Bezpečná adresa“ našli brněnští strážníci v Belgii, kde má Den proti vloupání mnohaletou tradici. „Mezi úkoly strážníků patří i prevence kriminality a městská policie chce ve spolupráci s dalšími partnery přiblížit všem nájemníkům, správcům i majitelům rodinných i bytových domů dostupná a efektivní řešení k ochraně jejich domovů,“ doplňuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Zabezpečit! Ale jak?

Připravovaná veřejná prezentace mimo jiné nabídne základní přehled technických norem pro mechanické zabezpečovací systémy a přehled mechanických zábranných prostředků i elektronických zabezpečovacích systémů na českém trhu. Vysvětlí označování výrobků a význam označení pro výběr vhodného prostředku (RC třídy, certifikáty). Zazní i základní doporučení pro zabezpečení vstupů do bytových domů a společných prostor.

Návštěvníci akce mohou využít individuální poradenství a konzultace se zástupci certifikovaných firem, kteří nabídnou informace o existujících možnostech řešení zamykání, a systémech vlastního, společného, hlavního nebo generálního klíče. Přidají i rady k výběru bezpečnostních dveří, zámků, různých typů mříží, bezpečnostního kování, okenního i balkonového kování, cylindrických vložek, rozvorových zámků a nezapomenou samozřejmě ani na elektronický přístupový systém.

A to není ani zdaleka všechno. Bezpečné bydlení není jen otázkou mechanických nebo elektronických systémů. Specialisté návštěvníkům poradí, jak doma nastavit podmínky pro optimální požární prevenci. Vysvětlí, jaká jsou práva a povinnosti nájemníků i nájemců, jak správně porozumět nájemním smlouvám, stanovení nájemného a jak se postavit k výpovědi z nájmu. Návštěvníci mohou také od odborníků získat cenné rady týkající se soužití s osobami trpícími duševním onemocněním a bytová ombudsmanka Magistrátu města Brna vysvětlí problematiku bydlení v obecních bytech.

Akce „Bezpečná adresa“ proběhne na Dopravním hřišti Riviéra v sobotu 22. června od 10 do 17 hodin a vstup je ZDARMA.

Do nejrozsáhlejší jihomoravské poradny elektronických i zabezpečovacích systémů se zapojí a cenné rady poskytnou zástupci těchto firem a subjektů:

Městská policie Brno, Asociace zámkových a klíčových služeb České republiky, Asociace technických bezpečnostních služeb AGA, Hasičský záchranný sbor JMK, Magistrát města Brna – bytová ombudsmanka, Sdružení obrany spotřebitele – asociace, PRÁH jižní Morava, zapsaný ústav, TOKOZ a.s., EVVA spol. s r.o. - Provozovna Tišnov, ROSTEX VYŠKOV, s.r.o.,  KOPEČEK company s.r.o., Viničné Šumice; AD SECURITY s.r.o. Česká – Lelekovice, Mul-T-Lock  Czech & Slovakia, SKPV Policie ČR Ř JMK, portál SOUSEDÉ.CZ a služba VARUJ MĚ.  (pš)

Vytvořeno 22.5.2019 9:03:00 | přečteno 10x | ernest
load