Městská policie po celém Brně uzavírá veřejnosti své objekty, vstup je jen v závažných případech

MP_Stred_01.jpg

Pro zvládnutí epidemie koronaviru je nezbytné, aby si zachovaly akceschopnost organizace pečující o zdraví a bezpečnost obyvatel.

Městská policie proto musí udělat maximum pro ochranu svých zaměstnanců. Brněnští strážníci až na zcela nezbytné případy uzavírají všechny své objekty veřejnosti a žádají o rozvážný přístup občanů.

Na služebny se lidé mohou dostavit v situacích, které představují ohrožení života, zdraví nebo majetku. V dalších neodkladných případech to bude možné po telefonické domluvě, a to výhradně zavoláním na číslo konkrétní služebny. Kontakty jsou uvedeny na www.mpb.cz/sluzebny.

„Připomínáme, že tísňová linka 156 slouží pro případy nouze. Žádáme všechny, aby ji nepřetěžovali všeobecnými dotazy, pro které byla zřízena celostátní bezplatná informační linka 1212. V opačném případě se nemusejí dovolat lidé s vážnými potížemi,“ nabádá Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Na strážníky operačního střediska se obracejí desítky volajících mimo jiné s dotazy ohledně podmínek omezení volného pohybu a dočasného zrušení modrých zón. Parkování na těchto místech je aktuálně možné využívat bezplatně při dodržení ostatního dopravního značení a respektování vyhrazenek.

Městská policie Brno znepřístupní po celém Brně více než dvacítku objektů. Na dohled v ulicích a preventivní kontroly to nebude mít dopad. (jag)

Vytvořeno 16.3.2020 11:30:00 | přečteno 13x | ernest
load