Rouškami chrání strážníci ohrožené lidi, apelují také na dodržování pravidel u restaurací

fb01_01.jpg

Brněnští strážníci se rozhodli pomoci s ochranou lidí bez domova i všech ostatních, kdo s nimi přicházejí do kontaktu.

Vybraná služební vozidla proto městská policie vybavila látkovými rouškami ušitými dobrovolníky nebo darovanými přímo pro tento účel.

Ochranné prostředky strážníci bezplatně vyzvedávají na úřadě městské části Brno-střed. Krizové středisko v Masné ulici současně zahajuje projekt opětovného použití roušek. Lidé tam mohou kdykoli během dne odevzdávat do kontejneru obnošené roušky, které se následně vyperou a dezinfikují, aby mohly sloužit rizikovým klientům.

„Svým zapojením chceme snížit pravděpodobnost šíření nákazy uvnitř této skupiny, která má omezené možnosti, jak si roušku opatřit. Proti přenosu koronaviru však tímto postupem chráníme i všechny, kteří s osobami bez přístřeší přicházejí do kontaktu. A to včetně samotných strážníků,“ podotýká Radek Hála, vedoucí služebny zajišťující bezpečí ve středu Brna.

Právě v revíru Střed budou mít strážníci k dispozici nejvíce roušek. Využít je však mohou i hlídky v okrajových částech města. „V případech, kdy to bude vhodné, mohou roušky sloužit i jiným skupinám obyvatel. Například pokud strážníci uvidí seniora s odkrytou tváří a zjistí od něj, že si roušku zatím nedokázal opatřit,“ vysvětluje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Ve spojitosti s pandemií a vyhlášeným nouzovým stavem strážníci také nabádají zákazníky otevřených provozoven s občerstvením, aby se chovali v souladu s nařízením vlády. Zakoupené jídlo a pití je určené k odebrání s sebou a lidé by ho v žádném případě neměli konzumovat v hloučcích u provozoven. Porušují tím hned dvě nařízení, a to zákaz shromažďování i povinnost zakrývat si na veřejnosti obličej. Městská policie Brno upozorňuje, že zjištěné prohřešky může postoupit ke správnímu orgánu, kde hrozí za nerespektování krizového zákona vysoké pokuty. (jag)

Vytvořeno 24.3.2020 11:39:00 | přečteno 9x | ernest
load