Lidé v Brně už si mohou znovu vyřídit přestupky, přepážky na Křenové se otevírají

IMG_4470-mensi_03.jpg

Uvolňování mimořádných opatření se od pondělí 20. dubna dotkne i přestupkové agendy brněnské městské policie. Přestupkové pracoviště v Křenové ulici obnoví provoz v kompletních otevíracích hodinách.

Návštěvníci musejí počítat s omezením počtu osob, které budou do čekárny najednou vpuštěny. Pracovníci ostrahy se postarají o to, aby bylo možné zachovat v místnosti s přepážkami bezpečné rozestupy.

Městská policie Brno už předem avizovala vstřícný krok vůči veřejnosti a prodloužila lhůty pro vyřízení neprojednaných případů. Podezření z přestupků spadající do období od 16. března do 19. dubna letošního roku bude možné projednat v prodloužené třítýdenní lhůtě. To stejné platí pro případy, které před 16. březnem nebyly vyřízeny ani odeslány správnímu orgánu.

Jednotka projednávání přestupků v Křenové ulici 4 se otevírá každý pracovní den o půl osmé ráno. Od pondělí do čtvrtka je v provozu do 18 hodin, v pátek do 14 hodin.

Preventivní opatření, kterým se strážníci rozhodli přispět k utlumení přesunů lidí a bojovat proti šíření nákazy, již není vzhledem k otevírání dalších úřadů nezbytné. „Děkujeme za pochopení všem, kterým uzavření přepážek narušilo plány. Pomohli jste nám chránit ty nejzranitelnější členy společnosti, v současné době tedy především starší a nemocné osoby,“ podotýká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Další vývoj počtu nakažených se dá jen složitě předjímat. Lidé, kteří chtějí navštívit jednotku projednávání přestupků, by proto měli pro jistotu sledovat internetové stránky Městské policie Brno na adrese www.mpb.cz nebo profil www.facebook.com/mpbrno. Dozvědí se tam o případných omezeních na přestupkovém pracovišti nebo úpravách provozní doby. (jag)

Aktualizace k 19. květnu 2020: Neprojednané případy z období od 16. března do 19. dubna 2020 letošního roku již byly odeslány správním orgánům, jelikož prodloužená třítýdenní lhůta od otevření přepážek uplynula.

Vytvořeno 19.4.2020 18:07:00 | přečteno 51x | ernest
load