Na velké sváteční akci pro rodiny budou desítky stanovišť, obří nafukovací hrášek i Mars

csm_web_baner_den_s_mpb_2021_dc14bb6280_01.jpg

Brněnští rodiče nemusejí vymýšlet sváteční program pro své děti. Kompletně jim ho totiž připravili zdejší strážníci, a to navíc úplně zadarmo.

Lákají je na akci nabitou atrakcemi, soutěžemi i ukázkami.

Velký zážitkový den pořádá Městská policie Brno už tradičně v úterý 28. září u svého dopravního hřiště na Riviéře. Zapojí se do něj obrovské množství partnerů, kteří připraví svá zábavná i poučná stanoviště.

Začátek je v 10 hodin, končí se v 17 hodin. Na své si přijdou děti i dospělí a návštěvníky čeká po loňské vynucené přetržce i řada novinek.

Nafouknou hrášek i planetu Mars

Sedmimetrový nafukovací hrášek spojený s blížícími se oslavami 200 let od narození G. J. Mendela bude soupeřit o pozornost a selfíčka návštěvníků s Marsmelounem. Tentovzduchem plněný model planety Mars přiveze Hvězdárna a planetárium Brno.

Městská policie Brno předvede výstroj a výzbroj strážníků, člun, služební auta i motorky a mimo jiné i akční ukázky své práce. Představí se zvířecí útulek, k vyzkoušení budou simulátory dopravních nehod. Během celého dne mohou rodiče s dětmi potkávat v areálu maskota strážníků, veselého lišáka Foxíka. Atmosféru starých časů dodají četníci v dobových uniformách. Na stanovištích si ti nejmenší zasoutěží o spoustu výher.

Uvidí zvířátka, odnesou si hračku

Třeba brněnská zoo si kromě hravých aktivit připravila i setkání se zvířátky. U organizace Společně si zájemci osahají moderní techniku. Díky brýlím s virtuální realitou si prohlédnou zvonici brněnské baziliky Nanebevzetí Panny Marie. U stánku Technického muzea se budou vyrábět malé dřevěné hračky s policejní tématikou a dětem zůstanou na památku.

  • Program si můžete stáhnout tady

Svá stanoviště s různorodými atrakcemi i zásahovou technikou rozloží Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Policie ČR, Armáda ČR nebo Celní správa ČR. Na setkání se těší taky Dopravní podnik města Brna, BESIP, kluby policejní historie, Nadační fond Kryštůfek, Bílý kruh bezpečí a další.

Komunitní centrum pro válečné veterány Brno nabídne v budově zámečku i velmi aktuální výstavu a přednášku o Afghánistánu.

Akce je koncipovaná tak, aby si každý přišel na své a aby poskytla prostor pro příjemné setkávání s příbuznými, kamarády a známými na čerstvém vzduchu.

S ohledem na množství partnerů a stánků nebudou moci 28. září po dopravním hřišti jezdit cyklisté.

K účasti na akci je možné se přihlásit u události na Facebooku. Vstup je zdarma, žádná registrace není nutná. (jag)

Vytvořeno 23.9.2021 14:24:00 | přečteno 47x | ernest
load