Přehled událostí ze dne 18. června 2021

MP_Brno_zelva_Husovice.JPG

Strážníci v Brně vytáhli z přehrady topícího se muže, právě když nacvičovali záchranu tonoucího. Mladík mával tyčemi a naházel odpadky do kolejiště, Brno však prý miluje a chce ho mít čisté.

Strážníci v Brně vytáhli z přehrady topícího se muže, právě když nacvičovali záchranu tonoucího

Šťastná shoda okolností přispěla včera odpoledne k rychlé záchraně topícího se muže v Brněnské přehradě. Poříční jednotka městské policie právě trénovala vytahování tonoucích z vody, když strážníci v blízkosti Rokle postřehli člověka, který se nedokázal udržet nad hladinou, volal o pomoc a bezradně máchal rukama. Posádka motorového člunu se k němu proto bleskově přesunula, jeden ze strážníků vyskočil a držel muži hlavu nad vodou. Ostatní potom tonoucího vytáhli na palubu. Čtyřiatřicetiletý muž během svého boje o život několikrát vdechl vodu, a přestože dokázal strážníkům s vypětím sil odpovídat na otázky, měli vážné obavy o jeho zdraví. Stěžoval si na bolest hlavy, malátnost, ztěžka se mu dýchalo a brněly mu ruce. Vysvětlil, že je neplavec a spadl do vody z paddleboardu poté, co se mu zatočila hlava. Posádka druhého člunu už mezitím informovala operační středisko městské policie a požádala o bezodkladný příjezd záchranné služby. Strážníci do té doby hlídali mužův stav a zdravotníci ho po ošetření odvezli do nemocnice. (jag)

Mladík mával tyčemi a naházel odpadky do kolejiště, Brno však prý miluje a chce ho mít čisté

Na předměty naházené v kolejišti upozornila ve středu před pátou hodinou ráno řidička tramvaje. Rozsypal je tam devětadvacetiletý muž, který kromě toho silně znečistil silnici a snažil se posunout poklop od kanálu. Strážníci tedy hned zamířili na křižovatku Jugoslávské a Merhautovy ulice, kde mladík postával ve vozovce se dvěma dřevěnými tyčemi v rukou a mával na projíždějící auta. Strážníkům se přiznal, že nádobu na odpad převrátil, a pobídli ho proto k rychlému úklidu. Muž si v doprovodu hlídky popelnici přisunul a plnými náručemi do ní nepořádek vracel. U toho strážníky přesvědčoval, že mu na čistotě ulic záleží, protože Brno miluje. Když se ho zeptali, co ho přimělo, aby ve svém oblíbeném městě rozhazoval smetí, odpověděl, že nesouhlasí s tím, na jakou adresu se odstěhoval jeho kamarád. Tyčkami prý na řidiče mával proto, aby věděli, že mohou jet. Strážníci zjistili, že se muž v poslední době dopustil řady přestupků a po uklizení ulice od nich dostal vysokou pokutu. (jag)

Vytvořeno 18.6.2021 13:39:00 | přečteno 149x | ernest
load