Průběžné volební zpravodajství Městské policie Brno

IMG-20211008-WA0002.jpg

Voliči čekali desítky minut, strážníci mírnili jejich emoce a přinesli jim roušky. Zaměstnanec radnice nedopatřením zakódoval komisi ve volebním objektu.

Sobota

Zaměstnanec radnice nedopatřením zakódoval komisi ve volebním objektu

Kuriózní situací se zabývali strážníci v brněnských Žabovřeskách. Asi dvacet minut před 22. hodinou se na pultu centralizované ochrany městské policie aktivovala výstraha z alarmu žabovřeské radnice. K úřadu hned vyjely dvě hlídky a spojily se s osobami uvnitř. Strážníci operačního střediska souběžně zavolali kontaktní osobě. Nakonec se ukázalo, že do objektu se nikdo nepokoušel neoprávněně vniknout. Jeden ze zaměstnanců radnice si jen při odchodu z práce neuvědomil, že ještě stále probíhají volby, a komisi zakódoval v budově. Kromě planého poplachu tedy jiný problém nevznikl a nikdo nebyl omezen na svém ústavním právu volit. (jag)

Pátek

Voliči čekali desítky minut, strážníci mírnili jejich emoce a přinesli jim roušky

V pátek kolem 16. hodiny si hlídku městské policie přivolala na pomoc volební komise z centra Brna. V Dominikánské ulici se před místností vytvořila velmi dlouhá fronta přibližně o padesáti lidech a čekání trvalo okolo tři čtvrtě hodiny. Někteří voliči byli z pomalého postupu nervózní a údajně i sprostí na komisaře. Rozladění prý dával hlasitě najevo hlavně muž, který si vystál řadu a nakonec zjistil, že má propadlý občanský průkaz. Strážníci dokázali emoce přítomných zmírnit bez formálního vyřízení. Několika přítomným stojícím na nádvoří radnice pomohla hlídka městské policie tím, že jim ještě před jejich vstupem do budovy přinesla od komise rezervní jednorázové roušky, protože své vlastní si zapomněli. (jag)

Vytvořeno 8.10.2021 19:03:00 | přečteno 32x | ernest
load