Přehled událostí ze dne 9. října 2018

09.10.2018 | Tiskové zprávy

Zraněná žena chtěla odjet domů, místo toho zamířila do nemocnice. Strážníci s lezeckým výcvikem vyšplhali na strom, zachránili chlapci jeho oblíbeného draka. Invalidní vozík se vzpříčil mezi dveřmi, hlídka jej vyprostila.

Zraněná žena chtěla odjet domů, místo toho zamířila do nemocnice

K ženě se zakrváceným obličejem zavedl v noci na dnešek strážníky telefonát na linku 156. Třiačtyřicetiletá žena seděla pod přístřeškem na nástupním ostrůvku v Bystrci a na obličeji měla krev. Mluvila nesouvisle, hlídka od ní ale dokázala zjistit, že upadla při pokusu vstát. Opakovala, že se jen chce dostat domů do Veverské Bítýšky a že druhý den musí do práce. Strážníci naznali, že to nebude nejlepší nápad, protože nebyla schopná sama chodit a přivolali proto sanitku. Protože se jim zdálo, že z jejího dechu cítí alkohol, provedli dechovou zkoušku s výsledkem 1,7 promile a zdravotníci ji následně odvezli do nemocnice. (tk)

Strážníci s lezeckým výcvikem vyšplhali na strom, zachránili chlapci jeho oblíbeného draka
S prosbou o pomoc se o uplynulém víkendu obrátil na linku 156 desetiletý chlapec. Jeho žádost se ovšem od ostatních telefonátů poměrně výrazně odlišovala. Strážníka na operačním středisku se zeptal, jestli může městská policie sundat draka, který se mu na Kraví hoře zamotal do větví stromu. Malý volající dispečerovi také řekl, že tento látkový drak je jeho oblíbený a má ho velmi rád. Shodou okolností byli právě v blízkosti parku na kontrole strážníci s výcvikem pro práci ve výškách. Ti se obvykle spouštějí po lanech k lidem v ohrožení života, neměli ale důvod chlapcově žádosti nevyhovět. Cestou ke stromu se ještě školák zajímal, jestli se záchrana draka objeví v přehledu případů na internetových stránkách městské policie. Strážníci mu sice v danou chvíli odpovědět nemohli, ale i toto přání se chlapci později splnilo. Když potom na místě hlídka zjistila, že je strom dobře rostlý a má pevné větve, rozhodla se nevyužít výsuvný žebřík a jeden ze strážníků pro draka vyšplhal do koruny stromu. Po krátkém úsilí se mu ho podařilo shodit na zem. (jag)

Invalidní vozík se vzpříčil mezi dveřmi, hlídka jej vyprostila

Do nelehké situace se dostala v pondělí odpoledne žena, která stiskla nouzové tlačítko a přivolala tím do Řezáčovy ulice strážníky. Hlídka si otevřela záložními klíči a zjistila, že žena se snažila projet na svém elektrickém invalidním vozíku pokojovými dveřmi, kde se ale zasekla. Strážníci si všimli, že ženin vozík je vzpříčený mezi zárubněmi a opatrnou manipulací se po chvíli podařilo vozík i s jeho uživatelkou vyprostit. Poté, co se přesvědčili, že je žena v pořádku, se s ní rozloučili. (tk)