Přehled událostí ze dne 8. ledna 2019

08.01.2019 | Tiskové zprávy

Čtyřsetkorunový účet za jízdu taxi skončil honičkou se strážníky. Zákaznice se dožadovala vstupu do kuchyně, strážníky vůbec nevnímala.

Čtyřsetkorunový účet za jízdu taxi skončil honičkou se strážníky

V pondělí v noci přivolal strážníky na Mendlovo náměstí jednatřicetiletý řidič žlutého taxíku. Podle opodál stojícího svědka se ještě před příjezdem hlídky rozběhl za údajně neplatícími zákazníky. Hlídka pořádkové jednotky se vydala směrem, který jim kolemjdoucí ukázal, a na Veletržní ulici narazila na řidiče, kterému se podařilo dohonit čtyřiadvacetiletého neplatícího cestujícího. Ten hlídce vysvětlil, že jízdné měl zaplatit další z cestujících, který ale prý zjistil, že u sebe nemá peníze, a všichni tři zákazníci se tak údajně kvůli obavě z policie dali na útěk. Podezřelý u sebe neměl doklady a strážníci tak kvůli ztotožnění přivolali na místo státní policisty. Po jejich příjezdu se vydali hledat zbylé dva cestující a za pár minut uviděli dvaatřicetiletou ženu, která odpovídala popisu udanému taxikářem. I ona přiznala, že neměla na zaplacení a k útěku ji dohnala obava z vyšetřování. Jak se zanedlouho ukázalo, ženin strach byl opodstatněný, byla totiž v celostátním pátrání. Policisté si ji proto převzali a strážníci taxikáři vysvětlili, jakým způsobem se může domáhat náhrady škody. (tk)

Zákaznice se dožadovala vstupu do kuchyně, strážníky vůbec nevnímala

O pomoc s neodbytnou návštěvnicí řečkovické restaurace požádal včera večer majitel pohostinství na lince 156. Strážníkům popsal, že dvaačtyřicetiletá žena nejprve uvnitř restaurace vypila dvě kávy a tonik, zaplatila za ně a následně se její chování náhle změnilo. Snažila se prý dostat nejen za barový pult, ale také do kuchyně, odkud ji personál vykázal. Přivolaná hlídka ji zastihla před restaurací, jak se snaží přes zaměstnance urputně dostat dovnitř. Strážníci se pokusili ji uklidnit, rozrušená žena je ale vůbec nevnímala a vykřikovala nesrozumitelné věty. Nebyla schopná jim říct své jméno ani jaký je den a kde se nachází. Ve chvíli, kdy ji hlídka vyzvala, aby s ní počkala na místě na příjezd přivolaných záchranářů, žena se náhle rozběhla do silnice. Protože se strážníci obávali o její zdraví, rozhodli se ji odvést zpět na chodník a spoutat. Dvaačtyřicetiletá žena kolem sebe celou dobu kopala a její výkřiky byly stále méně srozumitelné. Nespolupracovala ani se zdravotníky, kteří ji naložili do sanitky. Strážníci ji tak doprovodili až na psychiatrické oddělení bohunické nemocnice, kde si ženu převzal lékař. (tk)