Přehled událostí ze dne 7. března 2018

07.03.2018 | Tiskové zprávy

Muž cestoval odpoledním autobusem v pyžamu, měl být v nemocnici. Strážníci poznali na ulici pohřešovanou ženu a předali ji státním policistům.

Muž cestoval odpoledním autobusem v pyžamu, měl být v nemocnici

Pouze v pyžamu byl oblečený cestující úterní odpolední linky číslo 50. Strážníkům o něm řekli dispečeři dopravního podniku a upřesnili zároveň, že jde o autobus směřující do Bystrce. Když přijel do konečné stanice, hlídka městské policie rozpoznala nemocniční prádlo. Muž však byl mírně zmatený a nedokázal uspokojivě vysvětlit, proč na sobě nemá civilní oděv. Strážníci ho proto vzali na svoji služebnu, aby se tam ohřál a po chvíli také zjistili, jak se věci mají. Šlo o devětasedmdesátiletého pacienta, který se léčil v bohunické nemocnici a vzdálil se z ní bez vědomí ošetřujícího personálu. Sanita ho tak odvezla zpátky. (pš)

Strážníci poznali na ulici pohřešovanou ženu a předali ji státním policistům

Kolem sebe bezradně se rozhlížející ženy si všimla hlídka městské policie při středeční ranní kontrole Medlánek. Když k ní strážníci přišli blíž, naznali, že její tvář se nápadně shoduje se ženou, která je v policejní databázi vedena jako pohřešovaná. Zkontrolovali, zda není zraněná a současně přivolali kolegy z Policie České republiky. Přesvědčení strážníků se poté ukázalo jako správné a policisté si tak jednašedesátiletou ženu převzali. (pš)