Přehled událostí ze dne 19. června 2020

19.06.2020 | Tiskové zprávy

Strážníci na Vinohradech přistihli muže, který se prý před lidmi sexuálně uspokojoval. Bosý muž si uprostřed noci obstaral dvě pravé pantofle, krádež mu neprošla.

Strážníci na Vinohradech přistihli muže, který se prý před lidmi sexuálně uspokojoval

Muže, který se údajně uspokojoval na veřejnosti, dopadli ve středu večer strážníci z vinohradské služebny městské policie. S přispěním včasného oznámení na linku 156, které obsahovalo i přesný popis, ho přistihli ještě v parku na Pálavském náměstí, kde prý onanoval. Čtyřiatřicetiletého muže vyzvali k prokázání totožnosti a na základě zjištěných skutečností ho předali Policii České republiky jako podezřelého z trestného činu. (pš)

Bosý muž si uprostřed noci obstaral dvě pravé pantofle, krádež mu neprošla

Pointu zvláštního příběhu o osmadvacetiletém muži, který do podchodu vkročil bosý a ven už vyšel obutý, znali jako první pracovníci dohledového centra městské policie. Jejich pozornost si získal ve středu ráno, když se zastavil u jednoho ze stánků pod hlavním nádražím. Kamery zachytily, jak chvíli nahlíží přes sklo a pak skrz mříž natahuje ruku dovnitř tak dlouho, až vytáhne dvě pantofle. K jeho smůle ale byla každá bota z jiného páru, navíc obě pravé. I s tímto výsledkem se však spokojil, v liduprázdném podchodu se obul, nasadil si roušku a vydal se na nástupní ostrůvek. Tam k němu vzápětí přistoupili strážníci, kteří díky kolegům z dohledového centra už věděli vše podstatné. Muž se k uvedenému jednání přiznal a pantofle hlídce dobrovolně odevzdal. Přivolaní republikoví policisté trestný čin vyloučili, případ se tak uzavře u správního orgánu. (pš)