Přehled událostí ze dne 13. září 2018

13.09.2018 | Tiskové zprávy

Strážníci dopadli muže podezřelého z krádeže. Dvouletá holčička se sklouzla mamince z dohledu, k jejich shledání napomohli strážníci.

Strážníci dopadli muže podezřelého z krádeže

Při středeční večerní kontrole u hlavního nádraží si hlídka městské policie všimla muže a ženy, kteří se vzájemně napadali. Strážníci je vyzvali, aby se uklidnili, a následně zjistili, že důvodem jejich sporu prý byly peníze odcizené čtyřiačtyřicetileté ženě. Brzy i díky svědkům vyšlo najevo, že podezřelým z krádeže je údajně právě sedmatřicetiletý muž, který měl se ženou konflikt. Strážníci ho tedy vyzvali, aby setrval na místě, a přivolali republikové policisty. Při čekání na ně začal muž být agresivní, a tak ho strážníci museli spoutat a policistům ho předali pro podezření z trestného činu. (pš)

Dvouletá holčička se sklouzla mamince z dohledu, k jejich shledání napomohli strážníci

Dvouletá holčička, která se bezradně rozhlížela kolem sebe, neunikla ve čtvrtek dopoledne pozornosti strážníků kontrolujících Masarykovu ulici. Když k ní přišli, aby zjistili, kde má rodiče, žádnou srozumitelnou odpověď od ní nedostali. Nedokázala říct ani jak se jmenuje a rukou jen ukazovala nejasným směrem. Strážníci se tedy spojili s republikovými policisty a dozvěděli se, že holčičku odpovídající popisu už její maminka několik minut marně hledá. Když už se pak děvčátko spokojeně choulilo v její náruči, třiatřicetiletá žena strážníkům s viditelnou úlevou vysvětlila, jak se vše přihodilo. Holčičce prý dovolila svézt se v obchodě po skluzavce a ona pak bleskurychle vyběhla na ulici v domnění, že právě tam už na ni maminka čeká. (pš)