Přehled událostí ze dne 11. dubna 2019

11.04.2019 | Tiskové zprávy

Muž se sluchátky prý „neskutečně řval“, je podezřelý ze zničení dveří. Zesláblý muž čekal před přechodem, domů se dostal díky pomoci strážníků.

Muž se sluchátky prý „neskutečně řval“, je podezřelý ze zničení dveří

Telefonát na linku 156 upozornil včera večer na muže, který prý v Mathonově ulici běhal kolem dětského hřiště se sluchátky na uších. Jako důvod telefonátu uvedl volající, že „muž neskutečně řve“. Ve chvíli, kdy už na místo mířila hlídka městské policie, se s podobným popisem dovolala na tísňovou linku další svědkyně. Ta údajně zpozorovala muže s velkými sluchátky, jak v Merhautově ulici prokopl dveře u domu a utekl. Strážníkům netrvalo hledání dlouho a šestadvacetiletého muže se sluchátky zastavili a vyzvali, aby nikam neodcházel. Zatímco druhá hlídka zkoumala prokopnuté dveře bytového domu, muž strážníkům sdělil, že se potřebuje potkat se svou známou a tím, že křičí, se jí snaží upozornit na svou přítomnost. Podezření z prokopnutí domovních dveří se bránil s tím, že prý nemá na kalhotách ani na noze žádné řezné rány, které by ho usvědčily. Předseda domovního spolku mezitím škodu vyčíslil na 5 000 korun. Přivolaná hlídka státní policie ale spáchání trestného činu vyloučila a případem se tak bude zabývat s podezřením na majetkový přestupek správní orgán. (tk)

Zesláblý muž čekal před přechodem, domů se dostal díky pomoci strážníků

Muže křečovitě se držícího zábradlí poblíž přechodu v Křenové ulici si všimla ve středu večer hlídka městské policie už z dálky. Evidentně zesláblý osmasedmdesátiletý muž strážníkům roztřeseným hlasem popsal, že šel prý na oběd, domů už ale dojít nedokázal. Udělalo se mu podle jeho slov slabo a doufal, že mu někdo z kolemjdoucích pomůže. Poté, co odmítl nabídku strážníků, že přivolají sanitku, mu pomohli přejít nejen rušnou silnici, ale dovedli ho do jeho nedalekého bytu. Tam se ještě jednou přesvědčili, že nepotřebuje lékařské ošetření a s jeho příbuznou se domluvili, že na něj dohlédne. (tk)