Den s DPMB

21.05.2017 Pro veřejnost

DEN S DOPRAVNÍM PODNIKEM MĚSTA BRNA

termín a místo konání: neděle 21. května 2017 od 10 do 17 hodin
v Areálu dopravní výchovy a vzdělávání RIVIÉRA (Bauerova 7)

Velkým lákadlem pro malé návštěvníky budou oblíbené dětské kokpity autobusu, trolejbusu a tramvaje.
Jejich doprovod pak jistě zaujme ukázka fungování palubních počítačů ve vozech DPMB s funkcemi pro veřejnost, řidiče a dispečink. Prezentaci své praktické činnosti představí dispečink DPMB, dozvíte se také o vzkazové tramvaji DPMB a budete jí moci přidat vlastní poselství. Připravena bude i projekce informačních spotů nejen z historie a stánek se stylovými dárkovými předměty. Během dne proběhnou tematické přednášky s příležitostí položit zvídavé dotazy.

Po celou dobu akce bude v provozu dopravní hřiště s možností zapůjčení kol i koloběžek.
V provozu bude rovněž simulátor převrácení vozidla a simulátor nárazu do pevné překážky, u nichž se rovněž dozvíte důležité poznatky ohledně pásů, autosedaček, poutání dětí i o umístění autosedaček na předním sedadle spolujezdce. K mání budou letáky BESIPu. Bude možnost vyzkoušet si i simulátor jízdy pod vlivem alkoholu a drog, kde po absolvování překážkové dráhy na šlapacím autíčku získáte informace o orientačních časech při vstřebávání alkoholu.

Přistaven bude i Mobidik - speciální preventivní autobus městské policie, který speciálně pro tento den přijede do areálu.

plakát ke stažení ZDE

Těšíme se na vaši návštěvu!

(změna programu vyhrazena)