Dary a dárky pro zvířátka

10.05.2021 | Aktuality, Aktuální informace z útulku

Vážení občané, milovníci psů a koček,

 

brněnský útulek městské policie* se těší trvalému zájmu veřejnosti a slovy ani nedokážeme vyjádřit, jak moc si vaší podpory vážíme. Rádi bychom i touto cestou poděkovali vám všem, kteří nám přispíváte, ať již finančně nebo v podobě různých darů. I sebemenší drobnost pomáhá našim nalezencům ulehčit etapu života, kterou tráví v útulku.

 

Naší prvořadou snahou je zajistit zvířatům v útulku profesionální veterinární péči a kvalitní krmivo. Možná se to zvenčí nezdá, ale obojí jde ruku v ruce. Jaké krmivo je v jednotlivých konkrétních případech nejvhodnější, o tom rozhodujeme po konzultacích a na základě doporučení veterinárního lékaře. Hlavním důvodem je různý výživový stav zvířat odchycených na území města Brna. Naší prvořadou snahou je, aby jednotlivá zvířata dostávala přesně takovou stravu, díky které budou co nejlépe prospívat.

 

Občas se stane, že k nám dorazí dárce a bez předchozí domluvy přiveze krmivo, které v danou chvíli v útulku nevyužijeme. Takového dárce rozhodně neodmítneme a poděkujeme mu, že si na nás vzpomněl. A co se s tímto krmivem děje dál? Právě pro tyto účely jsme v pravidelném kontaktu s partnerskou organizací, která spolupracuje s odchytovou službou a městem Brnem v rámci odchytu jiných druhů zvířat mimo koček a psů. Jejich spotřeba krmiva při péči o všechny němé tváře je rovněž značná, a tak se nestane, že by se u nich nenašel tvor, kterému to které krmivo přijde vhod.

 

Chystáte se k nám?

I když je náš brněnský útulek vybaven a ekonomicky zajištěn, je pro nás velmi využitelný materiál nebo i krmivo. Pokud se k nám chystáte, co uvítáme?

 

Pro kočky je vhodný každý dárek včetně krmiva, dále konzervy pro velké kočky i koťata, pamlsky, hračky, náplně do Feliway classic pro zklidnění stresových situací apod.

 

Pro psy budeme rádi za jakékoli pamlsky jako jsou piškoty nebo žvýkací kosti, různé hračky, obojky, vodítka, postroje i na velká plemena, všechny velikosti kovových náhubků a pelechů.

Přivítáme rovněž dary ve formě materiálu, jako jsou deky, ručníky a prostěradla (ne napínací). Naopak zcela nevhodné a pro nás v praxi nevyužitelné jsou matrace a polštáře.

 

A ještě něco: Reálně se může stát, že některé zavedené a dodržované postupy a provozní náležitosti našeho útulku se liší od soukromých či příspěvkových organizací. Víme o tom. Můžeme vás ale ujistit, že náš zájem pomáhat opuštěným zvířátkům se nijak neliší od snahy jiných takto zaměřených subjektů.

Útulek MP Brno má do budoucna další smělé plány, kterými se vám-milovníkům zvířat chce ještě více přiblížit. Zachovejte nám, prosím, přízeň a držte nám pěsti, aby se nám je podařilo co nejdříve dotáhnout. 

 

 

Děkujeme za vaši štědrost

 

Za vedení útulku

Ing. Jaroslav Bohanes

 

*Útulek pro opuštěná zvířata byl usnesením Rady města Brna č. R3/157 ze dne 2. 5. 2002 zřízen jako samostatný organizační celek Městské policie Brno. Tímto usnesením Rada města Brna pověřila Městskou policii Brno (dále jen „MP Brno“) provozovat na území statutárního města Brna útulek umístěný na adrese Palcary 1186/50, 635 00 Brno. Jeho činnost a poslání vymezuje provozní řád.