Přehled událostí ze dne 9. února 2020

09.02.2020 | Tiskové zprávy

Ulámaná zrcátka a vykopnuté dveře měl v Bystrci údajně na svědomí jeden muž. Děti schovávaly v batohu zásobu tvrdého alkoholu, tři z nich byly hledané. Muž bude mít památku na založení skládky, vyfotil ho pozorný kolemjdoucí. Polonahý muž prý vyzýval ostrahu k boji, strážníci ho v poutech poslali na záchytku. Mladý muž si schoval do oblečení ukradené klobásy, od hlídky dostal vysokou pokutu.

Ulámaná zrcátka a vykopnuté dveře měl v Bystrci údajně na svědomí jeden muž

Bystrcké hlídky městské policie pátraly v noci na neděli po muži, který podle telefonátu na tísňovou linku 156 poškodil dveře do restaurace. Zvýšený pohyb strážníků postřehl i mladý kolemjdoucí, který je zastavil a svěřil se jim se svým postřehem. Na ulici údajně slyšel rány a všiml si, jak prý podezřelý rozbíjel auta. Popis muže odpovídal údajům, které o několik minut dříve slyšeli i strážníci operačního střediska při vyřizování hovoru. Jedné hlídce městské policie se podařilo šestatřicetiletého podezřelého najít ve Štouračově ulici u čerpací stanice, další mezitím objevila pět poškozených vozů v Kubíčkově ulici. Všechny tyto automobily měly rozbitá zrcátka. Strážníci zamířili i do restaurace. Číšník jim řekl, že hosta odmítl kvůli silné opilosti obsloužit a on ve vzteku kopnutím dveře vylomil. Incident prý nahrály kamery v podniku. Záznam z poškozování automobilů zase pořídil pohotový svědek na svůj mobil. Strážníci tedy dopadeného muže předali státní policii jako důvodně podezřelého z trestného činu. (jag)


Děti schovávaly v batohu zásobu tvrdého alkoholu, tři z nich byly hledané


V bohunickém obchodě vedla hlídka městské policie vážný rozhovor s čtyřčlennou skupinkou mladých lidí ve věku od třinácti do patnácti let. Podle zaměstnanců totiž dva z nich v obchodě kradli. Nejmladší dívka strážníkům ukázala batoh, ve kterém si nesla čtyři nezaplacené láhve tvrdého alkoholu a potraviny za více než jedenáct set korun. Patnáctiletý mladík ukrýval v náprsní kapse sluchátka v hodnotě přes dvě stě korun a hlídce se přiznal, že v oddělení pečiva si vzal dva donuty a snědl je, než došel k pokladnám. Ani další dívka a chlapec, kteří je v sobotu dopoledne doprovázeli, neměli zcela čisté svědomí. Stejně jako třináctiletá slečna byli totiž celostátně hledaní. Strážníci proto přivolali státní policisty a celou čtveřici jim předali. (jag)

Muž bude mít památku na založení skládky, vyfotil ho pozorný kolemjdoucí

Nechtěnou vzpomínku vytvořil v sobotu ráno zatím neznámému muži všímavý svědek. Když ho zpozoroval, jak vykládá ze svého auta pytle s odpadem mezi stromy, zvěčnil ho fotoaparátem svého mobilního telefonu. Přivolaná hlídka městské policie našla v Zábrdovicích celkem pět vyhozených pytlů se stavební sutí a se zbytky pletiva. Duchapřítomný mladík strážníkům ukázal fotografie, na kterých byl mimo jiné automobil i s registrační značkou. S těmito důkazy se tedy může seznámit i správní orgán, k němuž hlídka případ předává kvůli důvodnému podezření z porušení zákona o odpadech. (jag)

Polonahý muž prý vyzýval ostrahu k boji, strážníci ho v poutech poslali na záchytku

Ostrahu i zákazníky supermarketu v centru Brna prý v pátek večer obtěžoval výstřední muž. Co přesně to znamená, pochopila hlídka městské policie hned při vstupu do prodejny. Mezi regály stál svlečený do půli těla, vykřikoval a na zemi před ním se povalovalo zmačkané oblečení. Chvíli předtím prý jednoho z pracovníků sprostě urážel a ponoukal k souboji. Strážníci podezřelého vyzvali, aby je následoval ven z obchodu. Muž ale zatvrzele odmítal spolupracovat a netečným ho nechala i zákonná výstraha, která předchází použití donucovacích prostředků. Hlídka ho proto spoutala. Ani potom se neuklidnil, a protože jeho chování nasvědčovalo, že je pod vlivem drog nebo alkoholu, přivolala sanitku záchytné služby. Strážníci doprovodili zdravotníky do záchytné stanice, kde si muže převzala lékařka. (jag)

Mladý muž si schoval do oblečení ukradené klobásy, od hlídky dostal vysokou pokutu

Pokus odnést si pod bundou dvě klobásy nevyšel dnes dopoledne šestadvacetiletému muži z Hodonínska. V supermarketu na západě Brna si ho všimla ostraha a zastavila ho u východu z prodejny. Strážníci z dat v informačním systému vyčetli, že to není mužův první majetkový přestupek, a uložili mu proto pětitisícovou pokutu. Uzeniny za šedesát korun potom musel mladík vrátit obsluze. (jag)