Přehled událostí ze dne 9. srpna 2018

09.08.2018 | Tiskové zprávy

Podnapilý muž údajně napadl ženy v restaurační zahrádce, strážníkům neutekl. Hlídky městské policie spěchaly k indisponovaným seniorům, potřebovali lékařskou péči. Roztržitostí se připravil batoh plný věcí, díky poctivému nálezci nesmutnil dlouho.

Podnapilý muž údajně napadl ženy v restaurační zahrádce, strážníkům neutekl

Do společnosti tří žen ve věku 43 až 63 let, které ve středu večer seděly v restaurační zahrádce v Králově Poli, se náhle vmísil podnapilý manžel jedné z nich. V obavě z hrozícího napadení se proto hosté podniku obrátili na linku 156. Ještě než strážníci přispěchali na místo, muž podle svědků údajně dvě ženy udeřil a třetí, která se ho snažila uklidnit, prý odstrčil tak, že upadla a údajně jí přitom zničil obuv. Z nejasného důvodu všem ženám prý také nadával. Hlídka městské policie následně obě strany od sebe oddělila, aby už k dalšímu napadení nemohlo dojít a vyzvala muže k prokázání totožnosti. Žádný doklad ale u sebe neměl a na výzvu strážníků, aby setrval na místě, zareagoval tím, že se dal na útěk. Strážníci ho však po pár metrech dostihli a spoutali. Trojici žen poté prohlédli zdravotníci a jednu z nich převezli k vyšetření do nedaleké kliniky. Muž pak při dechové zkoušce nadýchal 2,33 promile. Přivolaní republikoví policisté vyloučili spáchání trestného činu, a tak případ dořeší správní orgán. Padesátiletý muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití, z majetkového přestupku a také z neuposlechnutí výzvy úřední osoby. (pš)

Hlídky městské policie spěchaly k indisponovaným seniorům, potřebovali lékařskou péči

Neutuchající vlna veder se podepsala na nárůstu počtu případů, kdy jsou zejména starší lidé zůstanou ve svých bytech zcela odkázáni na pomoc druhých a jejich zdravotní stav často vyžaduje převoz do nemocnice.

S obavami o svoji maminku se dnes dopoledne svěřila na lince 156 žena, která za ní přišla do domu na vinohradském sídlišti. Opakované zvonění zůstalo bez reakce a z vnitřní strany dveří byly navíc zastrčené klíče, takže se nemohla dostat dovnitř. Seniorka se ozvala až poté, když do dveří hlasitě zatloukli strážníci. Operační středisko poté vyslalo na uvedenou adresu i hlídku pořádkové jednotky, která se do seniorčina bytu dostala díky teleskopickému žebříku přes pootevřené balkonové dveře. Strážníci uvnitř uviděli na zemi ležící seniorku, která si stěžovala na bolesti v kyčli. Přivolaní zdravotníci osmdesátiletou důchodkyni po prvotním ošetření odvezli sanitkou do Vojenské nemocnice.

Jen o pár hodin dříve se v nesnázích ocitl také senior v Králově Poli, který strážníky přivolal jediným stiskem nouzového tlačítka na osobním alarmu. K jeho bydlišti tedy urychleně vyrazila hlídka vybavená pro tento účel náhradním klíčem. Po odemčení dveří našli strážníci v jedné z místností na zemi ležícího muže, který se obtížně vyjadřoval a strážníkům naznačil, že byl nedávno hospitalizován. Strážníci mu poskytli první pomoc a do příjezdu přivolaných záchranářů mu kontrolovali základní životní funkce. Lékař dvaaosmdesátiletého seniora na místě vyšetřil a nařídil jeho převoz do bohunické nemocnice. (pš)

Roztržitostí se připravil batoh plný věcí, díky poctivému nálezci nesmutnil dlouho

Hořekovat nad svou roztržitostí mohl jednačtyřicetiletý cizinec, který včera navštívil Brněnskou přehradu. Na lavičku si totiž odložil batoh plný důležitých věcí, a aniž si to uvědomil, odešel bez něho. Opuštěného zavazadla si tam ale po chvíli všiml poctivý nálezce a odevzdal ho hlídce městské policie. Strážníkům se podařilo získat kontakt na kamaráda zapomnětlivého muže a ten přislíbil, že mu vyřídí, aby se dostavil na bystrckou služebnu městské policie. Majitel věcí zanedlouho skutečně přišel a detailně popsal jak svůj batoh, tak věci, které měl uvnitř. S viditelnou úlevou dostal zpět nejen předplatní jízdenku, svazek klíčů a peněženku se 123 korunami, ale také dva mobilní telefony. (pš)