Přehled událostí ze dne 9. června 2021

09.06.2021 | Tiskové zprávy

Muž cíleně strhával břečťan ze zdi, strážníkům tvrdil, že o něj možná jen nechtěně zavadil. Seniorka bezradně přešlapovala na ulicích v papučích, strážníci ji pomohli domů.

Muž cíleně strhával břečťan ze zdi, strážníkům tvrdil, že o něj možná jen nechtěně zavadil

Podivný boj s popínavým keřem v noci na úterý sváděl muž na schodišti přiléhajícím k ulici Bašty. Pracovník sledující kamery si ho všiml právě ve chvíli, kdy začal břečťan strhávat z cihlové zdi a tímto porostem pokryl téměř půlku schodiště. Jakmile s rostlinou symbolizující nesmrtelnost skoncoval, rychle se vzdálil. Dokráčel ale jen do Starobrněnské ulice, kde se ještě chvíli vlnil v rytmu tance. Právě tam ho ale dostihla hlídka městské policie a vyzvala ho k předložení dokladů. Dvacetiletý muž se nejprve tvářil překvapeně. Strážníkům přiznal, že se opil, tvrdil jim ale, že si není úplně jistý, co před chvílí dělal. Zpočátku popíral, že by břečťan vůbec trhal, potom dodal, že o keř možná jen zavadil. Výši způsobené škody vyčíslí veřejná zeleň. Strážníci případ s podezřením na majetkový přestupek předali správnímu orgánu, který bude mít k dispozici detailní kamerové záznamy. (ms)

Seniorka bezradně přešlapovala na ulicích v papučích, strážníci ji pomohli domů

S papučemi na nohou a s klíči v rukou dnes dopoledne bezradně přešlapovala před domem nedaleko výstaviště starší žena. Pomoc od všímavé kolemjdoucí však odmítla slovy, že tam čeká na majitele bytu. Přestože ani v přítomnosti přivolaných strážníků v jejím zmateném projevu příliš srozumitelných informací nepadlo, s přispěním svědků vyšlo najevo, že pětaosmdesátiletá seniorka bydlí opravdu nedaleko odtud. Hlídkou trpělivě vedený rozhovor po chvíli dospěl k zjištění, že žena má u sebe i lístek s křestním jménem a telefonním číslem svého syna. Ten si ji brzy na místě převzal a všem přítomným poděkoval. Maminku doprovodil do bytu a přislíbil, že se o ni už dál postará. (pš)