Přehled událostí ze dne 8.února 2013

08.02.2013 | Tiskové zprávy

Hlídka MP zadržela hledaného sedmnáctiletého mladíka. Strážníci zajistili lékařskou péči muži, který přímo na ulici trpěl zdravotními obtížemi. Hlídka strážníků zadržela podezřelou dvojici, která odcizila předměty ve sběrně. Pracovník dohledové centra zaregistroval na kamerovém systému podnapilého řidiče.

Hlídka MP zadržela hledaného sedmnáctiletého mladíka

Dnes v odpoledních hodinách byla přivolána hlídka MP k vyřešení případu krádeže v prodejně ve Vaňkovce. Během přechodu lávky od tamního obchodního domu do obchodní galerie nad ulicí Úzkou si strážníci všimli skupinky několika mužů, z nichž jeden odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Když podezřelý mladík hlídku strážníků spatřil, tak se dal okamžitě na útěk. Strážníci sedmnáctiletého mladíka začali pronásledovat a po několika metrech jej zadrželi. K místu, kde byl podezřelý omezen na osobní svobodě, se dostavila skupina osob, která začala hlídku verbálně napadat. Vzápětí provedenou kontrolou totožnosti vyšlo najevo, že sedmnáctiletý mladík je skutečně zařazen v registru hledaných osob. (dk)

Strážníci zajistili lékařskou péči muži, který přímo na ulici trpěl zdravotními obtížemi

Brněnští strážníci dnes odpoledne pomohli jednapadesátiletému muži, kterému se v Dukelské třídě v Husovicích udělalo nevolno. Strážníkům nemocný muž sdělil, že trpí zdravotními obtížemi,  má značné bolesti u srdce a proto hlídka ihned přivolala na místo záchranáře. Po prvotním ošetření byl jednapadesátiletý muž převezen k další péči do nemocnice. (dk)

Hlídka strážníků zadržela podezřelou dvojici, která odcizila předměty ve sběrně

V jednu hodinu ráno se obrátil na tísňovou linku 156 pracovník firmy, že se do sběrného střediska v ulici Josefy Faimonové v Líšni pokouší dostat podezřelé osoby. Hlídka MP po příjezdu na místo provedla kontrolu areálu a skutečně v prostorách sběrného střediska našla podezřelou třiačtyřicetiletou ženu v doprovodu devětadvacetiletého muže. Na dotaz strážníků, jak se do areálu oba podezřelí dostali, uvedli, že přelezli plot. V areálu sběrny pak odcizili dva černé kufříky a komponenty do počítače. Zadrženou podezřelou dvojici si převzala k řešení přivolaná státní policie. (dk)

Pracovník dohledové centra zaregistroval na kamerovém systému podnapilého řidiče

Dnes o půl jedné ráno si pracovník dohledového centra povšiml toho, že se z parkoviště v Benešově ulici naproti tamnímu hotelu, zvláštním způsobem snažil řidič odjet s osobním vozem. Na místo byla operačním střediskem vyslána hlídka Jednotky operativního zásahu, která našla v nastartovaném osobním vozidle čtyřiatřicetiletého řidiče, který jevil známky podnapilosti. Vzhledem k tomuto zjištění byl řidič hlídkou JOZ vyzván, aby vypnul motor, vyndal klíčky ze zapalování a vystoupil z vozidla, čemuž vyhověl. Po kontrole dokladů  strážníci řidiče vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, která ukázala výsledek 1,41‰ alkoholu v dechu. Další šetření případu strážníci předali republikové policii. (dk)