Přehled událostí ze dne 8. května 2018

08.05.2018 | Tiskové zprávy

Agresivní cestující prý napadl seniorku i řidiče, strážníci zasáhli. Hlídka městské policie zajišťovala zdravotníky při ošetření pacienta. Dvouleté dítě vylezlo k otevřenému oknu ve dvanáctém patře, nic se mu nestalo.

Agresivní cestující prý napadl seniorku i řidiče, strážníci zasáhli

Déle než předpokládá jízdní řád, se v úterý na zastávce v Lidické ulici zdržel ranní autobus MHD. Podle informací z dopravního podniku došlo ve vozidle k napadení, kvůli němuž tam spěchali strážníci. Kromě údajného podezřelého na místě zastihli i dvojici domnělých poškozených a zamezili pokračování konfliktu. Svědkové jim popsali, že pětadvacetiletý muž údajně bezdůvodně tahal za vlasy seniorku a povalil ji prý i na zem a měl údajně i potyčku s řidičem, který jí přišel na pomoc. Pětačtyřicetiletý řidič ani osmašedesátiletá žena neměli viditelná zranění, zmínili však, že sami vyhledají lékaře. Republikový policista vyloučil spáchání trestného činu, případ se tak dostane ke správnímu orgánu, kde za přestupek proti občanskému soužití hrozí pokuta až dvacet tisíc korun. (pš)

Hlídka městské policie zajišťovala zdravotníky při ošetření pacienta

O zajištění při ošetření obtížně zvladatelného pacienta požádal včera strážníky dispečink záchranné služby. Do Řečkovic tak souběžně se sanitkou vyjela i hlídka městské policie. Díky přítomnosti strážníků mohli zdravotníci nemocného osmdesátiletého muže bez obav ošetřit, a protože to jeho stav vyžadoval, pacient byl následně převezen do Nemocnice Milosrdných bratří. (pš)

Dvouleté dítě vylezlo k otevřenému oknu ve dvanáctém patře, nic se mu nestalo

Znepokojivý pohled se naskytl muži, který v pondělí večer ve vinohradském sídlišti náhodou pozvedl oči. Na parapetu ve dvanáctém patře panelového domu tam totiž sedělo malé dítě. Aby zabránil možné tragédii, hned vytočil tísňovou linku 156. Když vzápětí na uvedenou adresu přispěchali strážníci, v pootevřeném okně už nikdo nebyl. Vzápětí vyšlo najevo, že dítě odnesla do bezpečí jeho matka. Strážníkům, kteří zazvonili u jejího bytu, otevřela dveře i s dvouletou holčičkou, která byla v naprostém pořádku a spokojeně se choulila v matčině náruči. Zjištěné skutečnosti pak hlídka městské policie dala na vědomí republikovým kolegům. (pš)