Přehled událostí ze dne 8. dubna 2021

08.04.2021 | Tiskové zprávy

Řidič se čtyřmi promile vjel do protisměru, bez pomoci nedokázal vytáhnout doklady. Muž kvůli chuti na pivo křičel na strážníky a chtěl, aby ho odvezli služebním autem domů.

Řidič se čtyřmi promile vjel do protisměru, bez pomoci nedokázal vytáhnout doklady

Posádky dvou vozidel ohrozil na jihu Brna muž přejíždějící autem do protisměru. Autohlídka městské policie jeho riskantní manévry viděla a okamžitě se ho pokusila zastavit zapnutými majáky se sirénou i rozsvíceným červeným nápisem STOP. Z Kaštanové ulice i přesto muž pokračoval v jízdě do Popelovy, kde po vystoupení z vozu strážníkům tvrdil, že si dřív jejich upozornění nevšiml. Problémy neměl jen s řízením, ale také s hledáním dokladů. S vytažením občanského a řidičského průkazu mu hlídka musela pomoci, protože se je opakovaně snažil vysunout zašitou stranou přihrádky v peněžence. Sedmatřicetiletý řidič strážníky ujišťoval, že vypil čtyři deci vína. Při dechové zkoušce však opakovaně nadýchal hodnoty okolo 4 promile alkoholu. Předali ho proto státní policii jako důvodně podezřelého z trestného činu. Případ se stal ve čtvrtek 1. dubna. Ve svých informačních souhrnech ohledně opilých řidičů o něm v závěru prodlouženého velikonočního víkendu informovala i Policie ČR. (jag)

Muž kvůli chuti na pivo křičel na strážníky a chtěl, aby ho odvezli služebním autem domů

Na autohlídku městské policie přijíždějící na Moravské náměstí začal ve středu pozdě večer náhle pokřikovat dvaapadesátiletý muž. Mezi několik vulgárních urážek vklínil i pobídku, aby strážníci vystoupili z auta. Překvapený z toho, jak rychle se mu jeho přání splnilo se pak chtěl vyhnout prokázání totožnosti s odůvodněním, že mu za chvíli odjíždí tramvaj. K tomu dodal, že pokud mu spoj ujede, očekává od strážníků, že ho odvezou služebním autem domů. I když ho hlídka důrazně vyzývala, aby se uklidnil a ve vlastním zájmu spolupracoval, úmyslně si sundal respirátor a jeho agresivita vůči strážníkům se vystupňovala natolik, že ho museli spoutat. Poté už bylo jeho chování smířlivé, a tak mu pouta sundali a dočkali se i vysvětlení jeho chování. Na hlídku prý křičel proto, že si chtěl v blízkém obchodě koupit pivo, ale bál se, že by mu alkohol neprodali, a to ho rozčílilo. Kvůli podezření z porušení vládních opatření, neuposlechnutí výzvy a znevážení úřední osoby se bude zodpovídat správnímu orgánu. (pš)