Přehled událostí ze dne 7. února 2020

07.02.2020 | Tiskové zprávy

Strážníci spěchali k téměř devadesátileté ženě, potřebovala lékařskou péči. Cizinec se nepohodl na toaletách, v kuriózním sporu strážníci zužitkovali znalost angličtiny.

Strážníci spěchali k téměř devadesátileté ženě, potřebovala lékařskou péči

K seniorce vybavené osobním alarmem spěchali strážníci včera večer do Žabovřesk. Díky zapojení do Centra tísňového signálu měli k dispozici klíč od jejího bytu. Starší žena byla při vědomí, a hned jak hlídka otevřela dveře, postěžovala si, že upadla a cítí silnou bolest v pravé noze. Strážníci proto přivolali zdravotníky, kteří si osmaosmdesátiletou ženu převzali a převezli ji sanitkou do nemocnice. (pš).

Cizinec se nepohodl na toaletách, v kuriózním sporu strážníci zužitkovali znalost angličtiny

Pocit ohrožení v přítomnosti cizince, který chtěl využít toaletu v centru města, nahlásil včera na linku personál zařízení v centru města. Muž ve středním věku prý na zaměstnankyni zvedl hlas, ale kvůli jazykové bariéře nevěděla proč. Přivolaným strážníkům řekla, že její výhrady vůči muži nespočívaly v tom, že by nezaplatil, ale že zašel do kabinky a nezavřel za sebou dveře. Anglicky hovořící muž to hlídce potvrdil. Už zanedlouho bylo jasné, že za vzniklým konfliktem ale rozhodně nebyl zlý úmysl. Šlo pouze o velké nedorozumění. Muž měl totiž objemnější zavazadlo, které se do kabinky bohužel nevešlo, a on ho chtěl mít logicky pod dohledem. Strážníci tedy ženu překladem cizincova vysvětlení uklidnili, a stejně jako on, odešli. (pš)