Přehled událostí ze dne 7. dubna 2021

07.04.2021 | Tiskové zprávy

Strážníci dopadli dvojici podezřelou z vloupání do skladu na Lesné. Žena uprostřed noci vyděsila nastávající matku, strážníkům vyprávěla o svých touhách.

Strážníci dopadli dvojici podezřelou z vloupání do skladu na Lesné

Dvě hlídky brněnské městské policie zasahovaly v pondělí večer na Lesné. Volající na lince 156 totiž upozornil, že u skladu supermarketu v Okružní ulici postřehl podezřelý pohyb. Strážníci si hned po příjezdu všimli, že uvnitř skladu někdo svítí baterkou. Nejprve tam uviděli šestatřicetiletého muže a ten je po důrazné zákonné výzvě následoval ven z objektu. Sklad ale strážníci ještě důkladně pohledem překontrolovali a našli v něm i jednatřicetiletou ženu. Posuvné dveře navíc někdo očividně otevřel silou, a tak hlídky městské policie předaly dopadenou dvojici republikovým kolegům jako důvodně podezřelou ze spáchání trestného činu. (jag)

Žena uprostřed noci vyděsila nastávající matku, strážníkům vyprávěla o svých touhách

Chvíle tísnivého strachu prožila ve čtyři hodiny ráno osamocená mladá žena ve své chatě. Náhle ji probudil velký hluk, jako by se do stavby někdo dobýval. Na tísňové lince městské policie potom řekla, že se k ní pravděpodobně pokouší vloupat cizí žena. Strážníkům se volající také svěřila, že je těhotná, a z dnešní nepříjemné situace měla pochopitelné obavy. Na západ Brna k ní proto okamžitě spěchala nejbližší hlídka. U chaty strážníci zastihli zmatenou devětatřicetiletou ženu v pantoflích. Na pozemek se dostala odemčenou brankou a v jejich přítomnosti byla klidná. Nezpůsobila žádnou škodu a souhlasila, že bude strážníky následovat pryč z pozemku. Když jí podávali zapomenutý šátek a přehoz přes ramena, zahalila se do nich a prohlásila, že ze sebe udělá arabskou princeznu nebo lesní vílu. Hlídce se také stručně svěřila se svými touhami a jednoho ze strážníků oslovovala „ďáble“. On se však chtěl dobrat spíše důvodu, proč žena chodí uprostřed noci chatovou oblastí v pantoflích. Když odpověděla, že si šla obhlédnout okolí a doma s ní bydlí lidé, kteří nejsou vidět, přivolali k ní strážníci zdravotníky. Lékař ji prohlédl a rozhodl o převozu na vyšetření do psychiatrické nemocnice. (jag)