Přehled událostí ze dne 7. června 2021

07.06.2021 | Tiskové zprávy

Strážníci našli ztraceného seniora, rodina žádala o pomoc i na sociálních sítích. Údajné napadení skončilo dvěma vyraženými zuby, podezření z trestného činu prošetří policie.

Strážníci našli ztraceného seniora, rodina žádala o pomoc i na sociálních sítích

Obavu o svého příbuzného projevila v neděli navečer na lince 156 žena z Bystrce. Když se od čtyřiaosmdesátiletého manžela musela při vycházce na malou chvíli vzdálit, náhle odešel neznámo kam. Několikrát prohledala nejbližší okolí, ale marně. Strážníkům ho po telefonu detailně popsala a dodala, že trpí Alzheimerovou chorobou. Do pátrání se hned zapojilo několik hlídek městské policie včetně jednotky psovodů. Prosbu o pomoc při hledání seniora rodina zveřejnila také na sociálních sítích. Strážníkům se ho za pár desítek minut podařilo najít, a pro příbuzné tak měli uklidňující zprávu. Svižně kráčejícího muže uviděli asi dva kilometry od místa, kde ho manželka viděla naposledy. Neměl žádná viditelná zranění, byl však lehce dezorientovaný a vzpomněl si jen na své příjmení. Místo trvalého bydliště si vybavit nedokázal a řekl jen, že bydlí v Brně. Hlídka proto seniora předala republikovým policistům, kteří následně potvrdili jeho totožnost, a tak se brzy mohl vrátit domů. (ms)

Údajné napadení skončilo dvěma vyraženými zuby, podezření z trestného činu prošetří policie

Ke konfliktu mezi dvěma cizinci došlo v sobotu večer v medláneckém domě. Přestože potyčka trvala jen krátce, přivolali svědci prostřednictvím linky 156 hlídku městské policie. Situace uvnitř už sice nebyla tak vyhrocená, strážníci zde ale našli devětačtyřicetiletého muže s krvácejícím poraněním na obličeji. Ihned proto začali zjišťovat, kdo všechno byl účastníkem sporu a jaká byla jeho příčina. Zraněný muž jim pak popsal, jak ho mezi dveřmi údajně bezdůvodně napadl jeho šestatřicetiletý známý. Zničehonic mu prý uštědřil několik ran do obličeje, kvůli kterým údajně přišel o dva zuby. Stěžoval si také na bolest hlavy, strážníci proto nechtěli nic podcenit a přivolali zdravotníky. Vzhledem ke zjištěným okolnostem pak přivolali republikové policisty a případ jim předali pro podezření z trestného činu. (ms)