Přehled událostí ze dne 6. ledna 2019

06.01.2019 | Tiskové zprávy

Těžce opilý návštěvník starožitnictví údajně nařkl prodavače, že je posedlý ďáblem. Strážníci objevili u frekventované silnice stádo ovcí. Starší muž zatelefonoval sousedovi, že nemá chuť žít. Strážníci ho předali zdravotníkům.

Těžce opilý návštěvník starožitnictví údajně nařkl prodavače, že je posedlý ďáblem

Opilé hosty nevykazuje z provozoven jen obsluha barů a restaurací, ale někdy také pracovníci služeb, u kterých to není tolik obvyklé. V pátek odpoledne údajně opakovaně nabádal k odchodu pětačtyřicetiletého muže prodavač v antikvariátu v centru Brna. Podezřelý podle něj a dalšího svědka už při vstupu do obchodu adresoval dvojici bezdůvodné a velmi vulgární urážky. Od nákupu tím prý odradil několik zákazníků a nařkl starožitníka, že je posedlý ďáblem, nalévá lidem alkohol a prodává drogy. Strážníkům odmítal předložit doklady navzdory tomu, že ho k tomu opakovaně vyzývali. Tvrdil také, že se stal obětí trestného činu, ačkoliv nebyl schopný upřesnit jakého. Zatímco jeho tvrzení se i za přítomnosti hlídky státní policie podařilo vyvrátit, sám je podezřelý z několika přestupků. Kromě dvou různých přestupků proti občanskému soužití se bude zodpovídat také z neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Strážníci na muži viděli, že se nedokáže ovládat, nejistě se pohybuje a mohl by tak být sám sobě nebezpečný. Vyzvali ho proto, aby podstoupil dechovou zkoušku. Muž před dýchnutím do přístroje upozornil hlídku, že je občan-chodec, a podotkl, že „to bude dvojka“. Jeho odhad nebyl vzdálený od pravdy, protože na displeji zařízení se ukázala hodnota 2,84 promile. Nato muž prohlásil, že je nejvyšší čas, aby se z toho šel vyspat, a strážníci ho vzhledem k jeho stavu nechali převézt na záchytnou stanici. (jag)

Strážníci objevili u frekventované silnice stádo ovcí

Nikým nehlídané stádo ovcí uviděla v sobotu dopoledne hlídka městské policie na trávě u frekventované silnice v Bystrcké ulici. V posledních týdnech se strážníci na stejném místě zabývali útěkem těchto čtyř zvířat už poněkolikáté. Jakmile se k nim přiblížili, vydala se zvířata naučenou trasou zpátky k pozemku, odkud uprchla. Strážníkům se telefonicky podařilo spojit s majitelkou a zjistili, že o ovce se pravděpodobně nikdo dostatečně a systematicky nestará. Od Krajské veterinární správy se také dozvěděli, že chov není evidovaný. Případ proto předají do správního řízení s podnětem k rozhodnutí o umístění zvířat do náhradní péče podle zákona na ochranu zvířat. (jag)

Starší muž zatelefonoval sousedovi, že nemá chuť žít. Strážníci ho předali zdravotníkům

Svému sousedovi dnes odpoledne zavolal do práce čtyřiaosmdesátiletý muž, svěřil se mu se svými starostmi a řekl mu, že už ho nebaví žít. Do telefonu ještě dodal, že má v úmyslu si ublížit. Do bytového domu ve středu Brna proto ihned spěchala nejbližší hlídka městské policie. Rozrušený muž jí otevřel dveře a zopakoval, že přišel o veškerou chuť do života. Strážníci ho uklidňovali a přivolali k němu zdravotníky. Záchranáři se o něj v bytě postarali, a potom ho převezli na internu do nemocnice. (jag)