Přehled událostí ze dne 6. června 2021

06.06.2021 | Tiskové zprávy

Po hrubém útoku krvácel mladý muž z hlavy a nemluvil, strážníci chytili podezřelé. Ostrou hádku v centru Brna prý muž zakončil hozením seniorovy berle do kašny. Dřez i kusy nábytku poházel muž po venku, strážníci ho našli, pokutovali a vybídli k úklidu. Žena nastoupila do lodi bez dcery, čtyřleté dívky si u přehrady všimli kolemjdoucí.

Po hrubém útoku krvácel mladý muž z hlavy a nemluvil, strážníci chytili podezřelé

Početná skupina mladých lidí se dnes před pátou hodinou ráno snažila udržet při vědomí pětadvacetiletého muže, na něhož prý v Minoritské ulici brutálně zaútočili tři mladíci. Se zcela nepřítomným pohledem ležel na dlažbě, nekomunikoval a strážníci viděli, že na hlavě má mnoho krvavých ran. Hned se proto spojili s dispečinkem záchranné služby a tři hlídky městské policie vybavené popisem podezřelých okamžitě začaly křižovat centrem města. I díky pomoci svědka vypátraly a dopadly v Masarykově ulici tři mladíky ve věku od 23 do 33 let. Všichni měli oblečení od krve a několik dalších svědků potvrdilo, že se jedná o útočníky. Strážníci se navíc spojili s pracovníky bezpečnostní agentury a ti jim potvrdili, že útok zaznamenaly kamery na jednom z blízkých objektů. Mladého muže se ujala posádka záchranné služby a po ošetření ho odvezla na urgentní příjem do nemocnice. Tři dopadené muže strážníci předali státním policistům jako podezřelé z trestného činu. (jag)

Ostrou hádku v centru Brna prý muž zakončil hozením seniorovy berle do kašny

Hádka bez jasné příčiny v pátek doslova čeřila vodu na do té doby poklidném Moravském náměstí. Dva muži si v poledne před galerijní budovou údajně vyměnili několik ostrých nadávek a podle svědků na sebe i fyzicky zaútočili. Přivolaná hlídka městské policie vyhledala nejprve osmašedesátiletého muže, který se jí svěřil, že mu jeho protivník při konfliktu sebral berli a hodil ji do blízké kašny symbolizující umírněnost. Strážníci o třicet let mladšího muže záhy našli a ten potvrdil jak samotný spor, tak i utopení kompenzační pomůcky. Přesvědčoval je však o tom, že od seniora nejprve dostal francouzskou holí ránu do předloktí. K vysvětlení, z čeho hádka pramenila, se strážníci ani po delším úsilí nedobrali. Důvodem mohly být dlouhodobější spory mezi oběma muži. Svoji roli patrně sehrál i alkohol. Starší muž hlídce nadýchal 2,5 a mladší dokonce 3,33 promile. Nechala ho proto převézt na záchytnou stanici a případ zamíří do správního řízení. Podkladem pro rozhodování mohou být i záznamy z kamerového systému. (jag)

Dřez i kusy nábytku poházel muž po venku, strážníci ho našli, pokutovali a vybídli k úklidu

Černou skládku ve Starém Lískovci rozšířil v pátek odpoledne muž, který se tak zbavoval nepotřebného bytového vybavení. Poblíž Vltavské ulice si vyhlédl křovím porostlou plochu, kam nanosil kusy nábytku i kuchyňský dřez. Na linku 156 to zavolali svědci a strážníkům se po rozhovorech s místními podařilo najít mužův byt. K vyhození nechtěných věcí se jim přiznal a odložení odpadu omlouval tím, že několik předmětů už v křoví leželo. Strážníci muže upozornili, že způsobený nepořádek by měl uklidit a přijedou se o tom brzy přesvědčit. Současně zdůraznili, že mohl využít některého z desítek sběrných dvorů. Padesátník s odstraněním odpadu souhlasil a za znečištění ulice dostal pokutu. (jag) 

Žena nastoupila do lodi bez dcery, čtyřleté dívky si u přehrady všimli kolemjdoucí

Čtyřletá dívka zůstala včera odpoledne osamoceně stát u Brněnské přehrady na zastávce lodní dopravy. Po příjezdu „parníku“ do přístaviště Rokle totiž její matka nedopatřením a vlivem chvilkové nepozornosti nastoupila bez ní. Na můstku si však holčičky naštěstí všimli jiní návštěvníci rekreační oblasti, uklidnili ji a zavolali na linku 156. Strážníci potom dorazili za dítětem a operační středisko městské policie kontaktovalo dispečink dopravního podniku. Prostřednictvím posádky lodi se pracovníci u telefonů domluvili, že se matka rychle vrátí a strážníci s její dcerou do té doby zůstanou na místě. Osmatřicetiletá žena během několika minut přiběhla z následující zastávky a popsala, jak ve spěchu a kvůli souběhu dalších okolností při nastupování nepostřehla, že se dívka zdržela několik metrů za ní. Žena nebyla zmatená ani opilá, a nic tedy nebránilo tomu, aby si své dítě v pořádku odvedla. (jag)