Přehled událostí ze dne 5. února 2020

05.02.2020 | Tiskové zprávy

Strážníky zaměstnaly následky silného větru, pohrál si i s trampolínou. Strážník v osobním volnu přistihl dvě údajné zlodějky, obě jsou podezřelé z trestného činu.

Strážníky zaměstnaly následky silného větru, pohrál si i s trampolínou

Přibližně dvě desítky oznámení souvisejících s následky silného větru přijalo v průběhu dneška a včerejška operační středisko městské policie. Volající mimo jiné upozorňovali na větve spadlé na auta, na rozlomené kmeny stromů, kontejnery zaváté na silnici, vyvrácenou směrovou tabuli, uvolněný plech ze zdi i na odlepený a u silnice poletující obsah plakátovacích ploch. Strážníci se dále zabývali upozorněním na uvolněný semafor visící nad jízdním pruhem, odvátou trampolínou, do silnice popadaným přenosným dopravním značením a v jednom případě také odfouknutým mobilním oplocením. Některé záležitosti se hlídkám městské policie podařilo svépomocí vyřešit hned na místě, další předávali k dořešení hasičům a jiným složkám. (pš)

 

Strážník v osobním volnu přistihl dvě údajné zlodějky, obě jsou podezřelé z trestného činu

Svůj nákupní košík a zároveň dění kolem sebe stihl sledovat strážník, který včera odpoledne v osobním volnu přišel do supermarketu na Staré osadě. I když se dvojice zákaznic snažila být co nejméně nápadná, postřehl, jak si jedna z nich schovává čokolády do kalhot a druhá si dává žvýkačky pod bundu. Počkal za pokladnami, a když viděl, že obě ženy prošly bez zaplacení, prokázal se služebním průkazem městské policie a vyzval je, aby nikam neodcházely. Prostřednictvím linky 156 pak do prodejny přivolal hlídku v uniformě. Kromě pracovníků ostrahy za nimi vzápětí dorazili i republikoví policisté. Jednačtyřicetiletá žena, která odcizila čokoládu v hodnotě 500 korun, i o deset let mladší zákaznice, která si nabrala žvýkačky za 1272 korun, jsou kvůli majetkové kriminalitě podezřelé z trestného činu. Obě si proto převzala Policie ČR. (pš)