Přehled událostí ze dne 4. května 2021

04.05.2021 | Tiskové zprávy

Strážníci dopadli muže, který prý hodil pivní láhev na projíždějící autobus a rozbil okno u řidiče. Žena upozornila na zdravotní potíže své známé, strážníci ji poskytli první pomoc.

Strážníci dopadli muže, který prý hodil pivní láhev na projíždějící autobus a rozbil okno u řidiče

Jízda hromadnou dopravou se v pondělí dopoledne proměnila v nepříjemný zážitek pro cestující na výlukové lince x6. Postaral se o to chodec postávající přímo uprostřed kruhového objezdu v Bohunicích. Když tudy autobus projížděl, znenadání se rozmáchl a hodil prý pivní láhev do bočního okna u řidiče. Skleněná tabule zhruba sedmdesát centimetrů vysoká a čtyřicet centimetrů široká se roztříštila. Řidič hned oslovil hlídku městské policie, která tuto lokalitu právě kontrolovala. Strážníci obratem zjistili, že nikdo z cestujících se nezranil a řidič s drobným poraněním na ruce ošetření nepožadoval. Muž, který údajně házel láhev, ale z kruhového objezdu kvapem odešel. Hlídce se ho zakrátko podařilo najít. Že jde o podezřelého, potvrdil řidič i několik svědků. Čtyřicetiletý muž s pivní lahví v ruce se hlídce k činu přiznal. Své chování nedokázal nijak vysvětlit. Byl neklidný, a i přes výzvy strážníků, aby setrval na místě, se snažil odejít. Poté, co náhle udeřil jednoho ze strážníků, skončil v poutech. Předběžná škoda na autobuse přesahuje deset tisíc korun, přivolaní republikoví kolegové si tedy případ převzali pro podezření z trestného činu. (ms)

 

Žena upozornila na zdravotní potíže své známé, strážníci ji poskytli první pomoc

Na zdravotní potíže si tento týden své známé po telefonu stěžovala seniorka z Žabovřesk. Ta se pak v úterý ráno pokoušela s jednasedmdesátiletou kamarádkou spojit, ale její opakované pokusy byly neúspěšné. Požádala proto o pomoc strážníky, kteří se vydali ověřit, zda je v pořádku. Hlídka městské policie našla klečící ženu u dveří jejího bytu. Měla silné bolesti, ztěžka dýchala a hrozilo, že zkolabuje. Strážníci ji proto poskytli první pomoc a přivolali lékaře. Zdravotníci starší ženu ošetřili a převezli sanitkou do bohunické nemocnice. (ms)