Přehled událostí ze dne 4. června 2021

04.06.2021 | Tiskové zprávy

Opilý muž se obnažoval přímo před strážníky, střízlivěl na záchytné stanici. Strážníci našli ve sklepě dezorientovanou ženu, potřebovala lékařskou péči

Opilý muž se obnažoval přímo před strážníky, střízlivěl na záchytné stanici

Naprosto nečekaně se zachoval včera odpoledne osmatřicetiletý muž v centru města. Zničehonic přistoupil ke služebnímu vozidlu městské policie, rozepnul si poklopec a přímo před strážníky se začal obnažovat a zároveň je vulgárně urážel. Hlídka muže vyzvala, aby okamžitě přestal, a když uposlechl, chtěla vědět, co ho k takovému jednání vedlo. Žádné rozumné vysvětlení však nepřišlo. Z dechu strážníci silně cítili alkohol a jeho přítomnost naznačovaly i značně nejisté pohyby. Dechová zkouška přinesla hodnotu 2,83 promile, a protože muž se ani dál nedokázal ovládat, v doprovodu strážníků odjel na záchytnou stanici. Po vystřízlivění se bude zodpovídat ze znevážení úřední osoby a z přestupku proti veřejnému pořádku. (pš)

Strážníci našli ve sklepě dezorientovanou ženu, potřebovala lékařskou péči

Na schodišti v domě poházené svršky vylekaly v pátek dopoledne obyvatele domu v Černých Polích. Muž volající na linku 156 upřesnil, že prý ve sklepě viděl zlehka oděnou a podivně se chovající ženu. Jeho domněnka, že obojí má zřejmě spojitost, se záhy potvrdila. Strážníci ve sklepě našli na zemi ležící pětašedesátiletou seniorku, která na jejich otázky odpovídala velmi zmateně a nedokázala říct, jak se tam dostala. Že není v optimální kondici, hlídce napovědělo už nezvykle nasazené tričko, kterým měla prostrčenou pouze hlavu a jednu ruku. Strážníkům se následně podařilo zjistit ženinu totožnost a také kde přesně bydlí, a po dalším rozhovoru naznali, že její stav bude muset posoudit lékař. Přivolaní zdravotníci si ji tedy převzali do péče a sanitkou s ní zamířili do nemocnice. (pš)