Přehled událostí ze dne 4. června 2018

04.06.2018 | Tiskové zprávy

Cizinci chytali ryby z mostu přes Svratku, usvědčil je batoh plný úlovků. Patnáctiletá dívka dostala za nález klíčů od auta kyblík jahod.

Cizinci chytali ryby z mostu přes Svratku, usvědčil je batoh plný úlovků

Muži rybařící z mostu ve Svratecké ulici se zdáli podezřelí místním obyvatelům, ti se proto obrátili na linku 156. Strážníci si při příchodu všimli, že muži mají v ruce klacky omotané vlasci, které po spatření hlídky zahodili do řeky. Cizinci ve věku 29, 34 a 50 let rybaření nepopírali, jeden z nich měl navíc v batohu naloveno asi 20 menších ryb. U sebe neměli povolení k lovu, průkazy totožnosti ani pasy, hlídka proto zavolala cizineckou policii. Současně také vyrozuměla rybářskou stráž, která si ulovené ryby převzala. Protože jsou muži podezřelí, že ryby lovili bez povolení a dopustili se tak přestupku proti zákonu o rybářství, případ dořeší správní orgán. (tk)

Patnáctiletá dívka dostala za nález klíčů od auta kyblík jahod

Na strážníky se v pátek večer obrátila zoufalá žena, která v Ečerově ulici ztratila klíče od svého auta a od vozidla se raději nechtěla vzdalovat. Na místo vyrazili strážníci, kteří zjistili, že klíče našla a jejich nález na policii ohlásila patnáctiletá dívka. Hlídka jí zavolala a nasměrovala ji na parkoviště u bystrckého supermarketu. Tam čekala vděčná řidička, která se poctivé nálezkyni odměnila kyblíkem čerstvě natrhaných jahod. (tk)