Přehled událostí ze dne 30. června 2020

30.06.2020 | Tiskové zprávy

Cizinec údajně poničil cizí auto skokem na přední sklo, je podezřelý z trestného činu. Strážníci dopadli dva mladíky podezřelé z poškození aut, na karoserii našli otisky podrážky.

Cizinec údajně poničil cizí auto skokem na přední sklo, je podezřelý z trestného činu

Ránu připomínající náraz do skla uslyšeli v pondělí v noci lidé procházející kolem Úrazové nemocnice. Svědci vyslaným strážníkům ukázali zaparkovaný volkswagen s poškozeným předním sklem a dodali, že viděli muže, který na auto náhle skočil a hned utekl. Hlídka městské policie se za ním okamžitě vydala a na Kolišti ho dostihla. K překvapení strážníků šlo o stejného muže, se kterým se před pár minutami setkali při ošetření. Zřejmě pod vlivem návykových látek byl velmi agresivní, a tak ho museli spoutat. Policie České republiky případ šetří s podezřením na spáchání trestného činu. (pš)

Strážníci dopadli dva mladíky podezřelé z poškození aut, na karoserii našli otisky podrážky

Dvě poškozená osobní auta našli strážníci v neděli odpoledne na parkovišti v líšeňské zástavbě. Místní je tam přivolali poté, co v jejich těsné blízkosti zahlédli několik mladých, kteří údajně poškození způsobili. Zatímco fiat měl na přední části kapoty zřetelnou promáčklinu, na škodovce byla poničená střecha a poškrábaná karoserie. Na obou vozidlech strážníci zároveň objevili otisky obuvi. Kromě několika svědků strážníci nedaleko místa zastihli také dva mladíky ve věku 17 a 20 let. Ačkoli jejich tvrzení se výrazně rozcházela a oba popírali zavinění, vzorek podrážky staršího z nich byl nápadně podobný stopě boty na karoserii. Strážníci podstatné skutečnosti detailně zadokumentovali a s ohledem na předpokládanou výši škody oba mladíky předali republikovým policistům jako podezřelé z trestného činu. (pš)