Přehled událostí ze dne 3. června 2021

03.06.2021 | Tiskové zprávy

Pětadevadesátiletá seniorka prý ležela v bytě na podlaze dva dny, strážníci se k ní museli slanit. Zákaznice se nechala svézt taxíkem a k placení se neměla, spoléhala prý na dobrodince.

Pětadevadesátiletá seniorka prý ležela v bytě na podlaze dva dny, strážníci se k ní museli slanit

Neúspěšný pokus doručit oběd seniorce žijící v Černých Polích přiměl v úterý kolem poledne sociální pracovnici kontaktovat prostřednictvím linky 156 strážníky. Její obavy, že doma upadla a nemůže vstát, se po příjezdu hlídky městské policie potvrdily. Strážníci se s pětadevadesátiletou ženou dorozumívali přes dveře. Zda je zraněná, jim ale nepověděla. Velmi slabým, roztřeseným hlasem přitom hlídce několikrát přislíbila, že se pokusí dosáhnout na kliku, to se jí ale nepodařilo. Strážníci z pořádkové jednotky proto neměli jinou možnost, než se do seniorčina bytu slanit z vyšších pater od sousedů. Za pomoci speciální techniky pak jeden z nich otevřel bez poškození balkónové dveře a vstoupil dovnitř. Žena ležela na podlaze v předsíni bez viditelných poranění. Byla ale dezorientovaná a stěžovala si na bolest ruky, nohy a zad. Tvrdila, že zkolabovala, a v chodbě leží už dva dny. Hlídka seniorce ihned poskytla první pomoc a přivolala zdravotníky. Ti ženu nejprve ošetřili a poté převezli sanitkou do nemocnice. (ms)

Zákaznice se nechala svézt taxíkem a k placení se neměla, spoléhala prý na dobrodince

Hlídku městské policie oslovil ve středu večer v Křenové ulici řidič přepravní společnosti a postěžoval si na zákaznici, která mu prý neuhradila přibližně stokorunovou částku za přepravu. Devětadvacetiletá žena jeho slova nijak nerozporovala a hlásila, že u sebe nemá hotovost. K překvapení všech přítomných ovšem ještě dodala, že se jen svezla a myslela si, že to za ni někdo zaplatí. Strážníci pak ženě připomněli možnost bezhotovostní úhrady z mobilu, ale namítla, že ho má vybitý. Když jí pak ale řidič nabídl, že si může telefon připojit na nabíječku v jeho autě, řetězec argumentů uzavřela tvrzením, že se jí prý telefon nedobíjí. Podezřením z majetkového přestupku se bude zabývat správní orgán, kde ženě hrozí pokuta až padesát tisíc korun. (pš)