Přehled událostí ze dne 29. května 2018

29.05.2018 | Tiskové zprávy

Strážníci zachránili dítě z rozpáleného auta, okénko museli rozbít obuškem. Muž si přišel pro větší množství SIM karet, odešel s pokutou.

Strážníci zachránili dítě z rozpáleného auta, okénko museli rozbít obuškem

S vážnými obavami o zdraví malého dítěte se včera vpodvečer na lince 156 svěřil telefonující muž. Strážníkovi na operačním středisku popsal, že v zavřeném autě zaparkovaném před bohunickým nákupním centrem sedí netečná holčička. K obchodu vzápětí dorazily hned dvě nejbližší hlídky městské policie. Automobil s dítětem byl zaparkovaný na přímém slunci, dívka uvnitř seděla se svěšenou hlavou, ztěžka dýchala a nereagovala ani na hlasité tlučení kovovým koncem teleskopického obušku do skla. Svědek hlídce popsal, jak se několik minut společně s dalšími lidmi marně snažil sehnat její rodiče v okolních obchodech. Teplota ve stínu v danou chvíli dosahovala přibližně 29 stupňů a v uzavřeném autě může za relativně krátkou dobu vystoupat o další desítky. Strážníci pořádkové jednotky se proto rozhodli neprodleně vůz otevřít. Obuškem rozbili okénko u místa řidiče a odemkli vůz. Strážníci revíru Západ vytáhli tříletou holčičku z pravého zadního sedadla ven. Zpocenému dítěti podávali po malých doušcích vodu, zatímco ho chladili navlhčenými kapesníky. Na cestě už byla i sanitka záchranné služby, kterou strážníci přivolali. Současně se zdravotníky se dostavili i rodiče holčičky. Otec hlídce nejprve tvrdil, že se vzdálili jen na pět minut, přestože od samotného oznámení na tísňovou linku uplynula přibližně čtvrthodina. Matka upřesnila, že nákupy trvaly přibližně dvacet minut. Záchranáři děvčátko ošetřili a po kontrole zdravotního stavu předali rodičům. Strážníci postoupili případ státní policii pro podezření ze spáchání trestného činu.

Brněnská městská policie s oteplením každoročně varuje, aby lidé nenechávali své děti v autech. V uzavřeném vozidle teploty dramaticky narůstají a hrozí nebezpečné přehřátí organismu. Totéž platí i pro domácí zvířata. Příkladem je situace, kdy zoufalý kříženec dobrmana prorazil hlavou okénko a za připnutý obojek zůstal viset ven za krk. Pohotově ho zachránila hlídka psovodů městské policie, která místo právě kontrolovala. (jag)

Muž si přišel pro větší množství SIM karet, odešel s pokutou

Stovky minut bezstarostného telefonování si mohl užít zákazník, který v úterý dopoledne přišel do prodejny v Řípské ulici a z regálů si nabral vystavené SIM karty. Ty si pak uschoval do kalhot a přes pokladny se pokusil odejít bez placení. Zpozoroval to ale pracovník ostrahy a přivolal strážníky. Později vyšlo najevo, že čtyřiadvacetiletý muž měl u sebe celkem osmnáct nezaplacených SIM karet v celkové hodnotě 3580 korun. Za majetkový přestupek mu strážníci uložili pokutu, a nepoškozené zboží se vrátilo zpátky do prodeje. (pš)